BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEISMAS: KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI NUSTATĖ KONKURENCIJĄ RIBOJANTĮ SUSITARIMĄ TARP NT AGENTŪRŲ IR ASOCIACIJOS

2024 04 15

Regionų administracinis teismas patvirtino Konkurencijos tarybos tyrimo išvadas, kad Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija (LNTAA) ir jos 39 narės susitarė nevilioti vienos kitų klientų bei brokerių ir taip apribojo tarpusavio konkurenciją.

Teismas atmetė 30-ies pareiškėjų skundus ir konstatavo, kad Konkurencijos taryba tinkamai įvertino tyrimo metu surinktą medžiagą ir nustatytas faktines aplinkybes, todėl nėra pagrindo keisti institucijos 2022 m. gruodį priimto nutarimo.

Teisėjų kolegija patvirtino Konkurencijos tarybos išvadas, kad Etikos kodekse buvo numatytos antikonkurencinio pobūdžio nuostatos, kurios apribojo NT agentūrų galimybes varžytis dėl klientų bei brokerių.

Etikos kodekse buvo įtvirtinta nuostata, jog NT specialistai turėjo vengti tiesioginio bendravimo su kitų asociacijai priklausančių agentūrų brokerių klientais. Teismas pripažino, kad taip LNTAA narės siekė išvengti tarpusavio konkurencijos, kad neprarastų turimų klientų, su kuriais yra sudarytos išimtinės sutartys. Be to, LNTAA ir jos narės susitarė tarpusavyje nekonkuruoti dėl brokerių – NT specialistų iš kitų agentūrų viliojimas buvo laikomas neetišku elgesiu, už ką numatytos nuobaudos.

Regionų administracinio teismo vertinimu, Konkurencijos taryba tinkamai nustatė baudų, kurių iš viso pažeidėjams skirta 969 060 Eur, dydžius, todėl nematė pagrindo jų mažinti.

Teisėjų kolegija taip pat atmetė pareiškėjų prašymą kreiptis išaiškinimo į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, nes nekilo pagrįstų abejonių dėl Europos Sąjungos teisės aktų nuostatų aiškinimo.

Regionų administracinio teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2024 04 15