BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEISMAS KONKURENCIJOS TARYBOS NUTARIMĄ DĖL AB „LIETUVOS TELEKOMAS“ VEIKSMŲ PALIKO NEPAKEISTĄ

2003 04 11

Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo ir balandžio 10 d. paskelbė sprendimą byloje pagal AB „Lietuvos telekomas“ skundą dėl Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos 2002 m. vasario 21 d. nutarimo. Bendrovė buvo apskundusi teismui Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo AB „Lietuvos telekomas“ buvo pripažinta pažeidusi Konkurencijos įstatymo 9 straipsnio, draudžiančio piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi, reikalavimus. AB „Lietuvos telekomas“ , užimdama dominuojančią padėtį bendrojo fiksuoto telefono ryšio ir telekomunikacijų tinklų nuomos rinkose, buvo priėmusi sprendimus užblokuoti nuomojamas linijas internetinės telefonijos paslaugas teikiančioms UAB „Interprova“ ir apie 30 kitų įmonių, tokiu būdu eliminuodama konkurenciją ir įtvirtindama savo dominuojančią padėtį internetinės telefonijos paslaugų rinkoje. Tokius AB „Lietuvos telekomas“ veiksmus Konkurencijos taryba įvertino kaip internetinės telefonijos paslaugų ribojimą ir rinkos monopolizavimą pažeidžiant Konkurencijos įstatymą. AB „Lietuvos telekomas „ buvo paskirta piniginė bauda, kuri sudarė 2 mln. 77 tūkst. 154 Lt.

Išnagrinėjęs AB „Lietuvos telekomas“ skundą, Vilniaus apygardos administracinis teismas minimą Konkurencijos tarybos nutarimą paliko nepakeistą. Toks teismo sprendimas reiškia, kad internetinės telefonijos rinka visą tą laiką nepriklausė AB „Lietuvos telekomas „ monopoliui ir todėl bendrovė nepagrįstai ribojo kitų ūkio subjektų teises teikiant internetinės telefonijos paslaugas. Teismas taip pat paliko galioti Konkurencijos tarybos skirtą baudą, kurios AB „Lietuvos telekomas“ kol kas nėra sumokėjusi.

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2015 12 17