BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEISMAS NEPRATĘSĖ PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBEI KONKURENCIJOS TARYBOS NUSTATYTŲ ĮPAREIGOJIMŲ VYKDYMO TERMINO

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė Panevėžio miesto savivaldybės apeliacinį skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo nebuvo patenkintas pareiškėjos prašymas pratęsti Konkurencijos tarybos nustatytų įpareigojimų įvykdymo terminą.

Konkurencijos taryba 2015 m. liepą nustatė, kad Panevėžio miesto savivaldybė, 2014 m. gruodį sudarydama paslaugų teikimo sutartį su savo bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“, suteikė jai monopolines teises ir panaikino konkurenciją komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų rinkoje savivaldybės teritorijoje. Savivaldybė, proteguodama savo įmonę, pažeidė Konkurencijos įstatymą, nes neužtikrino vienodų konkurencijos sąlygų ir užkirto kelią komunalinių atliekų tvarkymu užsiimti kitiems rinkos dalyviams. Ji buvo įpareigota per 3 mėnesius nuo Konkurencijos tarybos sprendimo paskelbimo nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“.

Savivaldybė Konkurencijos tarybos sprendimą apskundė. 2018 m. sausį LVAT atmetė Panevėžio miesto savivaldybės ir akcinės bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ apeliacinius skundus ir patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad savivaldybė, paskyrusi minėtą įmonę teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas, pažeidė sąžiningos konkurencijos principus.

Po minėto teismo sprendimo savivaldybė neįvykdė įpareigojimų nutraukti sutartį ir prašė Konkurencijos tarybos įpareigojimų vykdymą atidėti dvigubai ilgesniam terminui, o tarybai atsisakius tai padaryti, vėl kreipėsi į teismą.

Savivaldybės apeliacinį skundą išnagrinėjęs ir jį atmetęs LVAT paliko galioti 2018 m. lapkritį priimtą Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriame Konkurencijos tarybos nustatytų įpareigojimų įvykdymo terminas nebuvo pratęstas.

LVAT tebenagrinėja dar vieną su minėtu tyrimu susijusią bylą ir turėtų nuspręsti, ar Konkurencijos taryba pagrįstai pripažino Panevėžio miesto savivaldybę neįvykdžius įpareigojimų – nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“, už ką savivaldybei skyrė 34 200 Eur baudą.

Atnaujinta: 2020 08 20