Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


TEISMAS PATVIRTINO, JOG KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI PRIPAŽINO UAB „PALINK“ PAŽEIDUS MAŽMENINĖS PREKYBOS ĮMONIŲ NESĄŽININGŲ VEIKSMŲ DRAUDIMO ĮSTATYMĄ

2012 12 28

2012 m. gruodžio 21 d. sprendimu Vilniaus apygardos administracinis teismas (toliau – Teismas) konstatavo, kad Konkurencijos taryba 2012 m. birželio 6 d. nutarimu pagrįstai skyrė baudą UAB „PALINK“ (toliau – PALINK), valdančiai mažmeninės prekybos tinklui IKI priklausančias parduotuves, už Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimą.

PALINK buvo bausta už tai, kad, kaip didelę rinkos galią turinti mažmeninės prekybos įmonė, atliko draudžiamus veiksmus, sudarydama sutartis su maisto prekių ir gėrimų tiekėjais dėl reklamos paslaugų teikimo. Šiose sutartyse buvo nuostata, kad analogiškos prekės nebus tiekiamos kitoms mažmeninės prekybos įmonėms tokia pat ar mažesne kaina visu reklaminės akcijos metu. Tokius veiksmus draudžia Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas.

Teismas sprendime pritarė Konkurencijos tarybos vertinimui, kad tokiu būdu įmonė elgėsi nesąžiningai ir nepagrįstai suvaržė tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje.

Teismo nuomone, Konkurencijos taryba nepakankamai įvertino PALINK baudos dydžiui įtaką darančių aplinkybių reikšmę, todėl Teismas Konkurencijos tarybos įmonei paskirtą 360 000 litų baudą sumažino iki 280 000 litų.

Šis teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas įstatymų nustatytais terminais ir tvarka.

Su išsamiu Konkurencijos tarybos nutarimu galite susipažinti čia.

Pastabos

(1) Lietuvos Respublikos mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymu (toliau – Įstatymas) siekiama riboti didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių rinkos galios panaudojimą ir užtikrinti tiekėjų ir didelę rinkos galią turinčių mažmeninės prekybos įmonių interesų pusiausvyrą (Įstatymo 1 straipsnio 1 dalis).

(2) Įstatymo 3 straipsnio 1 dalis draudžia mažmeninės prekybos įmonėms atlikti ūkinės veiklos sąžiningai praktikai prieštaraujančius veiksmus, kuriais mažmeninės prekybos įmonių veiklos rizika perkeliama tiekėjams ar jiems primetami papildomi įsipareigojimai arba kurie varžo tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje, įskaitant, draudimą reikalauti iš tiekėjo, kad mažmeninės prekybos įmonei parduodamų prekių kainos būtų mažesnės už kitiems pirkėjams parduodamų tų pačių prekių kainas (Įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 5 punktas).

Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams