Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


TEISMAS SKYRĖ SANKCIJAS KARTELĮ SUDARIUSIŲ ĮMONIŲ VADOVAMS

O6XN9V0 -1.jpg

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) šiandien iš dalies patenkino Konkurencijos tarybos prašymą ir bendrovės „Ledevila“ vadovui D. L., buvusioms įmonių „Elmis“ ir „Vortex Capital“ vadovėms Ž. K ir L. K. apribojo teisę užimti vadovaujančias pareigas viešajame ar privačiame sektoriuje už tai, kad jie tiesiogiai prisidėjo prie konkurencijos teisės pažeidimų.

Konkurencijos taryba 2017 m. nustatė, kad minėtos bendrovės, dalyvaudamos viešuosiuose pirkimuose statybos ir įrengimo darbams pirkti, tarpusavyje derino komercinius pasiūlymus (įskaitant pasiūlymų kainą) ir sudarė sąlygas pirkimus laimėti bendrovei „ Vortex Capital“.

Kai tokias išvadas patvirtino tiek VAAT, tiek Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, Konkurencijos taryba kreipėsi į VAAT dėl sankcijų skyrimo vadovams, kurie tiesiogiai prisidėjo prie kartelio sudarymo, ir prašė jiems 4 metus apriboti teisę eiti viešojo ar privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti valdymo organo nariu bei skirti po 6 000 Eur baudą.

Teismas institucijos prašymą tenkino iš dalies. Bendrovės „Ledevila“ vadovui D. L. apribojo teisę eiti viešojo ar privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti valdymo organo nariu 2 metus, buvusiai „Elmis“ vadovei Ž. K. – 6 mėnesius, o buvusiai įmonės „Vortex Capital“ vadovei L. K. – 3 metus. Pastarajai taip pat skirta 1 000 Eur bauda.

VAAT sprendimas per vieną mėnesį nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi VAAT argumentus, spręs, ar šį sprendimą skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Iš viso institucija jau kreipėsi į teismą prašydama skirti asmeninę atsakomybę 20 vadovų, kurie prisidėjo prie jų vadovaujamų įmonių sudarytų konkurenciją ribojančių susitarimų. 2018 m. gegužę įsiteisėjo VAAT sprendimas, kuriuo trims vadovams 4 metus apribota teisė eiti viešojo ar privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti valdymo organo nariu, dėl dar 14 asmenų sankcijų laukiama teismų sprendimų.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 480 Eur.