Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


TEISMAS TARĖ PASKUTINĮ ŽODĮ KONKURENCIJOS TARYBOS IR „MAŽEIKIŲ NAFTOS“ GINČE

2004 11 08

Konkurencijos taryba šiandien gavo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo spalio 21 d. nutartį, kuri yra galutinė ir neskundžiama. Šia nutartimi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija pripažino, kad 100 tūkst. litų piniginė bauda AB „Mažeikių nafta“ už 2000 m. įvykdytą Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio nuostatų pažeidimą buvo paskirta teisėtai, o AB „Mažeikių nafta“ skundą dėl baudos paskyrimo atmetė.

Pagaliau baigti kelerius metus trukę teismo procesai su AB „Mažeikių nafta“ dėl 2001 m. gegužės 18 d. priimto Konkurencijos tarybos nutarimo. Šiuo nutarimu AB „Mažeikių nafta“ ir penkios degalais prekiaujančios bandrovės - „Lukoil Baltija“, „Lietuva Statoil“, „Uotas“, „Pakrijas“ ir „Vaizga“ buvo pripažintos pažeidusios Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio (draudžiami susitarimai) reikalavimus ir nubaustos piniginėmis baudomis. AB „Mažeikių nafta“ tuomet buvo skirta 100 tūkst. litų piniginė bauda.

Metais anksčiau - 2000 m. liepos 10 d. Konkurencijos tarybos nutarimu už įrodytą piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi rinkoje ir dėl to pažeistas Konkurencijos įstatymo 9 straipsnio nuostatas AB „Mažeikių nafta“ taip pat buvo paskirta 100 tūkst. litų piniginė bauda. Šį nutarimą AB „Mažeikių nafta“ irgi buvo apskundusi teismui. Po trejus metus trukusio bylinėjimosi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2003 m. liepos 11 d. nutartimi konstatavo, kad Konkurencijos taryba priėmė teisėtą ir pagristą nutarimą.

AB „Mažeikių nafta“ kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą ir apskundė 2001 m. gegužės 18 d. Konkurencijos tarybos nutarimą motyvuodama tuo, jog bendrovė buvo antrą kartą Konkurencijos tarybos nubausta už tą patį nusižengimą. Teismas bendrovei skirtą antrąją baudą panaikino, tačiau Konkurencijos taryba su tokiu sprendimu nesutiko ir jį apeliacine tvarka apskundė. Dėl teisinių peripetijų bylinėjimasis užsitęsė, o 2004 m. pradžioje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas bylą užbaigė, palikdamas AB „Mažeikių nafta“ palankų sprendimą. Bylą pavyko atnaujinti, Konkurencijos tarybai pateikus argumentų dėl to, kad anksčiau galėjo būti neteisingai interpretuojamos Konkurencijos įstatymo nuostatos. Pastaraja 2004 m. spalio 21 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartimi pripažinta, jog Konkurencijos tarybos nutarimas dėl baudos skyrimo AB „Mažeikių nafta“ už Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio pažeidimą buvo teisėtas.

Konkurencijos tarybos Teisės skyriaus vedėja Jūratė Šovienė sako, kad atliekami sudėtingi tyrimai ir po to su ūkio subjektais dėl priimtų nutarimų vykstantys teismų procesai, kuriuos daugeliu atveju laimi Konkurencijos taryba, turi didelę įtaką konkurencijos kultūros stiprinimui.

Atstovė viešiesiems ryšiams