TEISMO PROCESAS DĖL VAIRAVIMO MOKYKLŲ KARTELINIŲ SUSITARIMŲ NEBUS ATNAUJINAMAS
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) šiandien atsisakė atnaujinti procesą administracinėje byloje, kurią galutinai išnagrinėjus jau buvo pripažinta, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė, jog 26 vairavimo mokyklos bei Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacija (LVMA) derino įkainius už vairavimo mokymo paslaugas Vilniuje, Kaune bei Jurbarke.
LVAT netenkino mokymo centro „Adpilis“, Vilniaus saugaus miesto centro bei LVMA prašymų, nes pareiškėjai siekė atnaujinti bylos procesą tik dėl to, kad nesutinka su šio teismo atliktu bylos faktinių aplinkybių vertinimu ir šių metų kovą priimtu LVAT sprendimu. Teismas pabrėžė, jog administracinės bylos, užbaigtos įsiteisėjusiu teismo sprendimu, procesas negali būti atnaujinamas vien siekiant pakartotinio bylos faktinių ir teisinių aplinkybių ar įrodymų vertinimo.
Kovo 24 d. LVAT patvirtino Konkurencijos tarybos išvadas dėl vairavimo mokyklų ir LVMA sudarytų kartelinių susitarimų, tačiau iš dalies pakeitė pirmosios instancijos teismo sprendimą – atsižvelgęs į sunkią dviejų pareiškėjų finansinę padėtį, baudas sumažino, dar dviem jų mokėjimą išdėstė per ilgesnį laikotarpį.
Priminsime, jog tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba 2018 m. gruodį paskelbė, kad 26 vairavimo mokyklos ir LVMA derino įkainius už vairavimo mokymo paslaugas Vilniuje, Kaune bei Jurbarke. Pavyzdžiui, iki 2016 m. balandžio B kategorijos vairavimo kursų kaina sostinėje svyravo nuo 270 Eur iki 419 Eur, o C, CE ir D kategorijų – nuo 480 Eur iki 732 Eur. Susitarimą sudariusių Vilniaus vairavimo mokyklų įkainiai nuo 2016 m. liepos gerokai pakilo ir tapo beveik vienodi: B kategorijos kursų kaina siekė apie 500 Eur, C, CE ir D – nuo 700 iki 1100 Eur. Vairavimo mokyklų paslaugos sostinėje ėmė pigti 2018 m. vasarą Konkurencijos tarybai įtariamiems pažeidėjams išsiuntus tyrimo išvadas.