BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TEO LT, AB ĮSPĖTA UŽ KLAIDINANČIĄ REKLAMĄ

2011 06 23

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo klausimą dėl GALA televizijos reklamos atitikties Reklamos įstatymo 5 straipsnio reikalavimams ir priėmė nutarimą. Klaidinančia reklama nutarta pripažinti TEO LT, AB spaudoje skleistą paslaugos GALA reklamą, kurioje teigiama „<...> net 7 iš 10 Lietuvos šeimų pasirinko GALA*“ (žvaigždute pažymėtas paaiškinimas nurodo „iš visų užsisakiusiųjų mokamą televiziją 2009 m. (RRT 2010 m. I ketv. ataskaita)“), bei paslaugos GALA televizijos reklamą, kurioje teigiama „<...> net 7 iš 10 Lietuvos šeimų pasirinko būtent ją“ ir pateikiamas užrašas „*iš visų užsisakiusiųjų mokamą televiziją, lyginant RRT 2009 IV ketv. ir 2010 I ketv. ataskaitų duomenis bei faktinį televizijos GALA augimą“, klaidinančia. Už klaidinančios reklamos naudojimą Konkurencijos taryba skyrė TEO LT, AB administracinę nuobaudą – įspėjimą.

Nutarimas dėl skleistos klaidinančios reklamos priimtas padarius išvadą, kad TEO LT, AB pateikti įrodymai nepagrindė spaudoje skleistos nurodytos GALA televizijos reklamos teiginių teisingumo, todėl laikytina, jog bendrovė skleidė neatitinkančią teisingumo kriterijaus klaidinančią reklamą, kuri galėjo suklaidinti vartotojus. Konkurencijos tarybos nuomone, nagrinėta reklama galėjo paveikti vartotojų ekonominį elgesį, kadangi reklaminiu teiginiu, jog 7 iš 10 vartotojų renkasi GALA televizijos paslaugas, vartotojams suponuojama nuomonė, kad būtent TEO LT, AB teikiamos paslaugos yra populiaresnės tarp vartotojų lyginant jas su kitų bendrovių teikiamomis mokamos televizijos paslaugomis, kas paskatintų vartotojus domėtis GALA televizijos paslaugų privalumais ir galbūt jas užsisakyti. Tuo tarpu, kaip paaiškėjo įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, reklamos teiginiai, kurie buvo interpretuoti remiantis Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) paskelbtais atitinkamais duomenimis, negalėjo užtikrinti objektyvaus ir teisingo bendrovės paslaugų palyginimo su kitų bendrovių teikiamomis paslaugomis.

Atsižvelgusi į bylos aplinkybes Konkurencijos taryba konstatavo, kad klaidinančia GALA televizijos reklama nebuvo padaryta esminės žalos Reklamos įstatymo saugomiems asmenų interesams, todėl TEO LT, AB taikytina administracinė nuobauda – įspėjimas. Buvo atsižvelgta į tai, kad skleistos reklamos teiginiai nebuvo tiesiogiai susiję su informacija apie esmines vartotojų ekonominį elgesį ir pasirinkimą lemiančias paslaugų savybes, tokias, kaip kaina ar jos apskaičiavimo būdas bei kita reikšminga informacija, į kurią ypač reikia atsižvelgti vertinant reklamos klaidingumą. Nors GALA televizijos reklamoje nurodytas neteisingas GALA televiziją pasirinkusių vartotojų santykis su kitų bendrovių paslaugas pasirinkusiais vartotojais, tačiau įvertinta, kad nuokrypis buvo ne itin didelis, kadangi didžioji dalis užsisakiusiųjų mokamą televiziją vartotojų reklamoje nurodytu laikotarpiu vis dėlto rinkosi GALA televizijos paslaugas.

Su išsamiu nutarimo tekstu galima susipažinti – čia.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 06 24