BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

„THE DANISH BREWERY GROUP“ A/S LEISTA ĮSIGYTI AB „KALNAPILIS“

2001 10 18

Konkurencijos taryba šiandien posėdyje išnagrinėjo „The Danish Brewery Group“ A/S pateiktą pranešimą apie koncentraciją įsigyjant iki 100 proc. AB „Kalnapilis“ akcijų paketą. Konkurencijos taryba priėmė nutarimą leisti vykdyti minimą koncentraciją pagal pateiktą pranešimą.

Šių metų spalio 8 d. buvo pasirašyta sutartis tarp „Baltic Beverages Holding“ AB ir „Brygerrigruppen“ A/S (t.y.“The Danish Brewery Group“ A/S ) dėl 86,6 proc. AB „Kalnapilis“ akcijų pardavimo- pirkimo. Ši sutartis pasirašyta siekiant užbaigti AB “Kalnapilis“ pardavimo procesą bei įvykdyti anksčiau priimtus Konkurencijos tarybos nutarimus, kuriuose buvo nustatyti įpareigojimai, kad būtų išvengta galimos pernelyg didelės koncentracijos Lietuvos alaus rinkoje, kai vienas savininkas valdytų tris didžiausias šalies alaus daryklas.

Konkurencijos taryba nustatė, kad „The Danish Brewery Group“ A/S vykdoma koncentracija alaus rinkoje vertinama kaip horizontali, keičianti koncentracijos laipsnį Lietuvos alaus rinkoje. Nustatyta, kad šioje koncentracijoje dalyvaujančios alaus gamybos įmonės - AB „Vilniaus Tauras“ ir AB „Kalnapilis“ - užims apie 30 proc. Lietuvos alaus rinkos, tačiau po koncentracijos nebus sukurta dominuojanti padėtis ir itin apribota konkurencija atitinkamoje rinkoje.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2015 12 10