BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TIEKĖJAI GALĖS LENGVIAU ATPAŽINTI, AR PREKYBININKŲ VEIKSMAI NEPAŽEIDŽIA JŲ TEISIŲ

Konkurencijos taryba, vykdydama Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (MPĮNVDĮ) priežiūrą, pastebi, kad maisto prekių ir gėrimų tiekėjams trūksta informacijos, kokie didžiųjų mažmeninės prekybos įmonių (MPĮ) veiksmai yra draudžiami ir kaip tiekėjai galėtų ginti savo interesus.

Norėdama suteikti daugiau aiškumo, Konkurencijos taryba parengė galimo MPĮNVDĮ pažeidimo įsivertinimo klausimyną (76.1 KB ) bei atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, kurie, tikimasi, padės tiekėjams savarankiškai įsivertinti, ar MPĮ atliekami veiksmai nepažeidžia įstatymo, ir kokiais atvejais galima kreiptis į Konkurencijos tarybą.

MPĮNVDĮ siekia riboti didelę rinkos galią turinčių MPĮ („Maxima LT“, „Palink“, „Rimi Lietuva“, „Norfos mažmena“ ir „Lidl Lietuva“) galios panaudojimą ir užtikrinti maisto prekių ir gėrimų tiekėjų bei prekybininkų interesų pusiausvyrą.

Įstatymas draudžia MPĮ atlikti veiksmus, kuriais jų veiklos rizika yra perkeliama tiekėjams ar jiems primetami papildomi įsipareigojimai arba kurie varžo tiekėjų galimybes laisvai veikti rinkoje, pavyzdžiui, reikalauti apmokėti dalį prekybos įmonės arba kartu su šia įmone vykdomo pardavimo skatinimo išlaidų ar kitokiu būdu reikalauti už jas atlyginti, išskyrus, kai dėl to su tiekėju susitariama raštu.

Konkurencijos taryba primena, kad maisto prekių ir gėrimų tiekėjai, patiriantys didžiųjų prekybos tinklų spaudimą, gali kreiptis į instituciją el. paštu mazmenine.prekyba@kt.gov.lt arba telefonu +370 676 13374 ir teikti informaciją apie įtariamus MPĮNVDĮ pažeidimus. Tiekėjai, kuriems kyla klausimų, kokie prekybininkų veiksmai yra draudžiami ir kaip jie galėtų ginti savo interesus, kviečiami registruotis į individualias konsultacijas, kurių metu institucijos ekspertai nuotoliniu būdu pateiks išsamią informaciją apie įstatymo nuostatas. Konkurencijos taryba užtikrina tiekėjus identifikuojančių duomenų apsaugą.

Už draudžiamus nesąžiningus veiksmus tiekėjų atžvilgiu MPĮ gali būti skiriama bauda iki 120 000 eurų.

Atnaujinta: 2020 05 07