BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TIEKĖJAMS NUTRAUKIANT RYŠIUS SU RUSIJA IR BALTARUSIJA, PREKYBOS TINKLAI PARAGINTI NESĄŽININGAI NESINAUDOTI SAVO GALIA

Konkurencijos taryba išsiuntė raštą penkis didžiuosius prekybos tinklus valdančioms įmonėms ir paragino jas atsižvelgti į pasikeitusias rinkos sąlygas ir nesiimti su gerąja verslo praktika nesuderinamų veiksmų maisto ir gėrimų tiekėjų atžvilgiu dėl sustojusio ar vėluojančio užsakymų vykdymo.

Praėjusią savaitę Konkurencijos taryba kreipėsi į maisto ir gėrimų tiekėjus siekdama išsiaiškinti, ar Rusijai ir Baltarusijai įvestos sankcijos dėl karo Ukrainoje turi įtakos produkcijos tiekimui į didžiuosius prekybos tinklus. Dalis tiekėjų nurodė priėmę sprendimus nutraukti prekybos ryšius su Rusija bei Baltarusija ir nebeįsigyti minėtų šalių produkcijos ar žaliavų, dėl ko susiduria su sunkumais laiku įvykdyti užsakymus Lietuvos prekybos tinklams.

Atsižvelgdama į tai, institucija išsiuntė raštą penkis didžiuosius prekybos tinklus – „Iki“, „Lidl“, „Maxima“, „Norfa“ ir „Rimi“ – valdančioms įmonėms ir atkreipė jų dėmesį, kad pasikeitusi tiekėjų padėtis ir mažmeninės prekybos veiklos sąlygos neturėtų tapti pagrindu didiesiems prekybos tinklams nesąžiningai naudotis savo galia tiekėjų atžvilgiu.

„Šalys turėtų dėti abipuses geranoriškas pastangas, kad būtų išvengta maisto prekių ir gėrimų tiekėjams taikomų finansinių sankcijų už sutarties sąlygų, susijusių su rusiškos ir baltarusiškos kilmės prekių ir gėrimų tiekimu, pažeidimus, pavyzdžiui, už nepristatomas prekes ir gėrimus ar už pavėluotus pristatymus, atsirandančius dėl poreikio keisti žaliavų tiekėjus į kitus, nesusijusius su minėtomis valstybėmis“, – rašoma dokumente.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas akcentuoja, kad institucija, pastebėjusi didžiųjų prekybos įmonių veiksmus, nesuderinamus su gerąja verslo praktika ir galinčius pažeisti tiekėjų ir prekybos tinklų interesų balansą, imasi veiksmų – tiek atlieka tyrimus, tiek teikia siūlymus dėl teisės aktų keitimo.

Konkurencijos taryba, pernai atlikusi stebėseną dėl didžiųjų prekybos tinklų tiekėjams taikomų baudų pagrįstumo, pateikė siūlymą Ekonomikos ir inovacijų ministerijai papildyti Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą ir draudžiamų nesąžiningų veiksmų sąraše numatyti, kad prekybos įmonėms būtų draudžiama iš tiekėjų reikalauti pristatyti prekes, jeigu tiek dėl jų kiekio, tiek dėl pristatymo termino nebuvo susitarta raštu, elektroniniu paštu ar kitomis elektroninėmis priemonėmis.

Maisto prekių ir gėrimų tiekėjai, kuriems kyla klausimų, kokie didžiųjų prekybos tinklų veiksmai yra draudžiami ir kaip galėtų ginti savo interesus, raginami kreiptis į Konkurencijos tarybą šiais kontaktais: el. paštu mazmenine.prekyba@kt.gov.lt, tel. (8 676) 13 374. Konkurencijos taryba užtikrina besikreipiančių tiekėjų tapatybės slaptumą.

Atnaujinta: 2022 03 07