Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


TRYS ASMENYS NEGALĖS UŽIMTI VADOVAUJANČIŲ PAREIGŲ

13.jpg

Konkurencijos taryba informavo Registrų centrą, tvarkantį Juridinių asmenų registrą, kad bendrovės „Baltic Transport Service“ vadovui Vitalijui Mukovozui, „Convertus“ vadovui Andrejui Falevičiui ir įmonės „Gedarta“ direktoriui Gediminui Ivanauskui teismas ketveriems metams apribojo teisę užimti vadovaujančias pareigas viešajame ar privačiame sektoriuje.

Minėti asmenys neskundė Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimo, kuriuo buvo patenkintas Konkurencijos tarybos prašymas skirti sankcijas karteliuose dalyvavusių įmonių vadovams. Tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba nustatė, kad 2011 ir 2012 m. organizuotų viešųjų pirkimų statybos darbams pirkti laimėtojai buvo iš anksto žinomi, o likę viešųjų pirkimų dalyviai fiktyviose procedūrose dalyvavo imituodami konkurenciją.

VAAT įvertino, kad bendrovės „Baltic Transport Service“, „Convertus“ ir „Gedarta“ padarė vieną pavojingiausių konkurencijos teisės pažeidimų, prie kurio, susirašinėdami elektroniniais laiškais, derindami komercinius pasiūlymus ir juos pateikdami viešuosiuose pirkimuose, tiesiogiai prisidėjo ūkio subjektų vadovai, todėl jiems apribota teisė ketverius metus užimti vadovaujančias pareigas.

Gegužės 1 d. įsiteisėjęs VAAT sprendimas buvo pirmasis šalies teismų praktikoje, kuriuo vadovams skirtos asmeninės sankcijos už tai, kad jie tiesiogiai prisidėjo prie kartelių sudarymo. 2017 m. Konkurencijos taryba kreipėsi į teismą skirti sankcijas dar penkiems vadovams, prisidėjusiems prie konkurencijos teisės pažeidimų.

Asmenų, kuriems teismo sprendimu skirtos sankcijos už ūkio subjekto padarytą konkurencijos teisės pažeidimą, pavardės taip pat skelbiamos Konkurencijos tarybos svetainės Atvirųjų duomenų skiltyje.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki beveik 14,5 tūkst. eurų.