BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

TRYS INSTITUCIJOS APTARĖ TOLESNIO BENDRADARBIAVIMO KRYPTIS

2023 11 21

Vakar susitikę Konkurencijos tarybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovai susitarė atnaujinti trišalio bendradarbiavimo modelį ir aptarė galimas bendras veiklos kryptis, kad būtų dar efektyviau išnaudotas institucijų potencialas suteikiant tarpusavio ekspertinę pagalbą.

Konkurencijos tarybos pirmininkė Jolanta Ivanauskienė susitikime su STT direktoriumi Linu Pernavu ir VPT vadovu Dariumi Vedricku bei kolegomis pasidalino informacija apie institucijų veiklos aktualijas ir diskutavo, kokiomis kryptimis vertėtų glaudžiau bendradarbiauti artėjančiais metais.

Susitikime buvo apsikeista patirtimi, kokius informacinių technologijų įrankius naudoja trys institucijos, apdorodamos didelius duomenų kiekius, ir kaip sprendžia iškilusius technologinius iššūkius bei kitus praktinės veiklos klausimus.

Nemažai dėmesio tradiciškai skirta viešiesiems pirkimams – tartasi, kaip būtų galima užkirsti kelią arba išaiškinti dar daugiau konkurencijos ir korupcinio pobūdžio, viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimų, darančių žalą tiek vartotojams, tiek sąžiningai dirbančiam verslui.

Susitikimo dalyviai sutarė ir toliau rengti reguliarius susitikimus, dalytis ekspertinėmis žiniomis, kelti darbuotojų kvalifikaciją, organizuojant bendrus teminius mokymus bei renginius. Kaip ir anksčiau, bus keičiamasi institucijų funkcijoms įgyvendinti reikiama informacija, įžvalgomis apie rinkos dalyvių elgesį, konsultuojamasi, teikiant pagalbą rengiant aktualius teisės aktus.

Trišalį bendradarbiavimo susitarimą, kurį iniciavo Konkurencijos taryba, trys institucijos pasirašė 2017 m. vasarį. Konkurencijos taryba, remdamasi tiek iš STT, tiek iš VPT gauta pradine informacija, yra atlikusi kelis tyrimus ir nustačiusi kartelinius susitarimus viešųjų pirkimų srityje.

Atnaujinta: 2023 11 21