TURAS „SU KONKURENCIJA PO LIETUVĄ” STARTAVO KAUNE
Gruodžio 8 d. Kaune įvyko pirmasis Konkurencijos tarybos seminarų apie konkurenciją ciklo #SuKonkurencijaPoLietuvą renginys. Konkurencijos tarybos ekspertai savo žiniomis apie konkurencijos naudą, kartelius viešuosiuose pirkimuose ir valstybės pagalbą dalinosi su viešojo ir privataus sektoriaus atstovais – įmonėmis, asociacijomis, savivaldybėmis, akademinėmis įstaigomis, ligoninėmis ir agentūromis.
Konkurencijos teikiamą naudą priimame kaip savaime suprantamą dalyką, tačiau kartais kainoms pakilus, visuomenėje vis dar kyla reakcija, kad kainas reikia reguliuoti. Dažnai tiesiog pamirštame, kad veiksmingiausiai kainas sumažina ir geresnę prekių kokybę užtikrina ne valstybė, o konkurencija.
–Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas
Konkurencijos tarybos narė Jolanta Ivanauskienė pabrėžė kaip svarbu suprasti konkurencijos teikiamą naudą ir žinoti, kaip užkirsti kelią galimiems konkurencijos ribojimams.
Valstybės pagalbos teikėjams ir gavėjams Viešųjų subjektų priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotoja Agnė Adomaitytė papasakojo, kas yra valstybės pagalba, kokie yra pagrindiniai valstybės paramos kriterijai ir kaip reikėtų elgtis įtarus, kad valstybės pagalba buvo gauta neteisėtai.
Daumantas Grikinis, Draudžiamų susitarimų tyrimo skyriaus vedėjos pavaduotojas, su renginio dalyviais atvirai kalbėjo apie tai, kas yra karteliai viešuosiuose pirkimuose, kokios pasekmės gresia kartelių dalyviams ir kaip perkančiosios organizacijos gali padėti užtikrinti konkurenciją viešuosiuose pirkimuose. Renginio metu Povilas Bakas, vienas iš programos „Kurk Lietuvai” dalyvių, pristatė projektą, kurio metu sukurtas bendradarbiavimo modelis tarp Konkurencijos tarybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Viešųjų pirkimų tarnybos prisidės prie konkurencinės aplinkos gerinimo Lietuvoje.
Seminarai apie konkurenciją vyks ir kituose Lietuvos miestuose – Marijampolėje, Alytuje, Panevėžyje, Utenoje, Tauragėje, Šiauliuose, Telšiuose, Klaipėdoje ir Vilniuje. Informaciją sekite čia
Seminarai apie konkurenciją finansuojami Europos Sąjungos techninės paramos lėšomis.