Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

TYRIMAS DĖL R. CICINO ALBUMO PLATINIMO NEPRADĖTAS

2005 10 13

Konkurencijos taryba posėdyje nutarė atsisakyti pradėti tyrimą dėl UAB „Intervid plius“ ir UAB „VP Market“ veiksmų atitikimo Konkurencijos įstatymo reikalavimams konstatavusi, kad Ryčio Cicino muzikos albumo „Padovanosiu Tau“ pirmojo tiražo pardavimas negalėjo pažeisti Konkurencijos įstatymo nuostatų. Buvo aiškinamasi, ar yra pagrindo pradėti tyrimą dėl to, kad pagal gautą informaciją UAB „Intervid plius“ galėjo susitarti su UAB „VP Market“, kad iki rugsėjo 15 d. tik pastaroji bendrovė gali platinti naują R. Cicino albumą „Padovanosiu Tau“ (kompaktines plokšteles ir garso kasetes).

UAB „Intervid plius“ yra vienintelė UAB „Intervid“ išleistų lietuviškos muzikos albumų platintoja. Muzikos albumus platinanti bendrovė su prekybos bendrovėmis bendradarbiauja pagal pasirašytas ilgalaikes pirkimo - pardavimo sutartis, kiekvienam naujam muzikos albumui platinti atskiros sutartys su didmenininkais nėra sudaromos. Dėl naujo R. Cicino albumo jokia išimtinio pardavimo sutartis nebuvo sudaryta.

Paaiškėjo, kad UAB „Intervid“ R. Cicino albumo „Padovanosiu Tau“ pirmąjį tiražą ( 10 000 egz.) išleido 2005 m. rugpjūčio 22 d. Informaciją apie naują albumą ir jo platinimo sąlygas bendrovė „Intervid plius“ paskelbė internete. Viešai paskelbus informaciją, UAB „VP Market“ pirmoji išreiškė pageidavimą įsigyti visą pirmąjį albumo tiražą. Per kelias savaites buvo pagamintas papildomas tiražas, kurį bendrovė „Intervid plius“ pardavė kitiems platintojams ( UAB „Bomba“, UAB „Audis“, UAB „Rimi Lietuva“, UAB „Panevėžio Eldija“ ir kt.). Kadangi albumo pirmojo tiražo pardavimo sąlygos buvo paskelbtos viešai, o pats pardavimas nėra išimtinis, nes apėmė ne viso albumo, o tik pirmojo tiražo pardavimą, be to, buvo trumpalaikis ir vienkartinis, Konkurencijos taryba konstatavo, kad jis nelaikytinas ribojančiu konkurencijos.

Nuo šiol Konkurencijos taryba atidžiau stebės padėtį lietuviškos muzikos albumų platinimo rinkoje, o kilus įtarimų dėl galimų konkurencijos įstatymo pažeidimų, gali atnaujinti tyrimą.

Atstovė viešiesiems ryšiams