BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

UAB „IMP BALTIC“ DAR KARTĄ SKIRTA BAUDA, O UAB „DEILENA“ - ĮSPĖTA

2002 04 11

Konkurencijos taryba šiandien posėdyje priėmė du nutarimus dėl klaidinančios reklamos.

Vadovaujantis Reklamos įstatymo reikalavimais buvo dar kartą įvertinti UAB „IMP Baltic“ veiksmai ir bendrovei šįkart paskirta 1 tūkst. litų bauda. Bendrovė baudžiama už tai, kad Lietuvos gyventojams dideliais tiražais platindama reklaminius lankstinukus, kuriuose siūloma užsiprenumeruoti per paštą siunčiamą leidinį „Namų medicinos enciklopedija“, pažeidžia Reklamos įstatymo reikalavimus.

2001 m. kovo mėn. bendrovė buvo pirmą kartą įspėta, įpareigota nutraukti lankstinukų su klaidinančia reklama platinimą, o ateityje skleisdama reklamą vartotojams turėjo nenaudoti neteisingų teiginių. Kadangi UAB „IMP Baltic“ po įpareigojimo nutraukti klaidinančios reklamos naudojimą jį atnaujino, 2001 m. rugpjūčio - lapkričio mėnesiais išplatindama naują lankstinukų tiražą, kuriame nebuvo nurodyta vartotojams reikalinga informacija apie galutinę visiškai sukomplektuoto leidinio kainą ir jo įsigijimo terminus, atlikusi tyrimą Konkurencijos taryba priėmė nutarimą. Už anksčiau pripažintos klaidinančios reklamos naudojimo atnaujinimą UAB „IMP Baltic“ 2001 m. gruodžio mėn. buvo skirta 20 tūkst. litų bauda.

Konkurencijos tarybai teko atlikti dar vieną tyrimą, nes bendrovė 2002 m. sausio mėn. vėl išplatino reklaminius lankstinukus, kuriuose siūlė tapti leidinio „Namų medicinos enciklopedija“ prenumeratoriais. Nors šiuose lankstinukuose reklamos tekstas ir pakeistas, tačiau iš juose pateiktos informacijos vartotojams sudėtinga apskaičiuoti galutinę prenumeratos kainą ir jos trukmę, kurias žinodami jie, galbūt, ir neužsiprenumeruotų „Namų medicinos enciklopedijos“.

Tokius UAB „IMP Baltic“ veiksmus Konkurencijos taryba įvertino kaip klaidinančios reklamos naudojimą iki galo neįvykdant ankstesniame nutarime nustatyto įpareigojimo. Už Reklamos įstatymo pažeidimą UAB „IMP Baltic“ dabar paskirta 1 tūkst. litų bauda.

Konkurencijos taryba taip pat priėmė nutarimą dėl UAB „Deilena“ veiksmų reklamuojant arbatą „Suliesėk. Natūra 1“ atitikimo Reklamos įstatymo 5 straipsnį. Pripažinta, kad ant arbatos „Suliesėk. Natūra 1“ dėžučių esantys reklamos teiginiai „ …Padeda numesti svorį… sumažina celiulito požymius“ yra klaidinanti reklama. Taip buvo reklamuojamos ir arbatai suteikiamos tokios savybės, kurių teisingumo reklamos davėja UAB „Deilena“ negalėjo patvirtinti. Bendrovė, importuojanti šią arbatą iš Lenkijos, skatindama jos pardavimą nurodė vartotojams patrauklesnes arbatos savybes ( galinčias padėti sulieknėti ir sumažinti celiulito požymius).

UAB „Deilena“ įpareigota nuo arbatos dėžučių pašalinti klaidinančius užrašus bei nustatyta tvarka paneigti klaidinačią reklamą. Bendrovė įspėta, kad nenutraukus klaidinančios reklamos gali būti skiriamos Reklamos įstatyme nustatytos baudos.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 02 24