Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

UAB „LITCON“ PASKIRTA BAUDA UŽ KLIUDYMĄ KONKURENCIJOS TARYBOS PAREIGŪNAMS ATLIKTI TYRIMO VEIKSMUS

2013 07 17

Konkurencijos taryba liepos 17 d. paskyrė 615 000 Lt baudą UAB „LitCon“ (toliau – LitCon) už kliudymą Konkurencijos tarybos pareigūnams atlikti tyrimo veiksmus.

Tyrimą Konkurencijos taryba pradėjo po to, kai jos pareigūnai, tirdami įmonių, dalyvaujančių viešuosiuose pirkimuose statybiniams įrengimo darbams pirkti, veiksmus, atliko patikrinimą vienos iš įtariamų įmonių – UAB „LitCon“ – patalpose. Patikrinimo metu Konkurencijos tarybos pareigūnams nebuvo leista paimti dokumento, galinčio turėti įrodomosios reikšmės tyrimui. Reikalautą dokumentą, nepaisant įspėjimo apie įstatymuose numatytą atsakomybę, LitCon darbuotojas išnešė iš tikrinamų patalpų ir tik po tam tikro laiko pateikė jį Konkurencijos tarybos pareigūnams. Tokie įmonės darbuotojo veiksmai sukėlė riziką dėl galimo dokumento sugadinimo ar pakeitimo, dėl ko galėjo būti prarasta jo įrodomoji vertė.

Šiuos veiksmus Konkurencijos taryba įvertino kaip kliudymą įgaliotiems pareigūnams paimti dokumentus, turinčius įrodomosios reikšmės atliekamam tyrimui, tuo pažeidžiant Konkurencijos įstatymo reikalavimus.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį į tai, kad tiriamos įmonės, savo veiksmais kliudančios atliekamo tyrimo eigai, apsunkina galimų Konkurencijos įstatymo nuostatų pažeidimų išaiškinimą. Dėl šios priežasties Konkurencijos įstatymas aiškiai numato galimybę skirti baudą iki vieno procento bendrųjų metinių tikrinamos įmonės pajamų už kliudymą atlikti tyrimo veiksmus įmonės patalpose. Tokia bauda gali būti skiriama nepriklausomai nuo to, ar yra nustatomas pažeidimas, kurį įtarus Konkurencijos taryba atlieka patikrinimus įtariamų įmonių patalpose.

Konkurencijos tarybos nutarimą galima rasti čia.

 

Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams