BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

UAB „MINERALINIAI VANDENYS“ GALĖS ĮSIGYTI ĮMONIŲ GRUPĘ „ALITA“ TIK PAGAL KONKURENCIJOS TARYBOS NUSTATYTAS SĄLYGAS

2014 12 05

Konkurencijos taryba gruodžio 5 d. leido UAB „Mineraliniai vandenys“ įsigyti iki 100 proc. įmonių grupės „Alita“, AB (toliau  - ĮG „Alita“)  akcijų su sąlyga, kad UAB „Mineraliniai vandenys“ perleis ĮG „Alita“ verslą, susijusį su Lietuvoje vykdoma degtinės ir trauktinės gamybos bei prekybos veikla. UAB „Mineraliniai vandenys“ įsipareigojo perleisti ĮG „Alita“, AB priklausančius degtinės ir trauktinės prekių ženklus ir su jais susijusį turtą, turtines teises, žaliavas, reklamos priemones, taip pat teises ir pareigas, kylančias iš sutarčių, susijusių su degtinės ir trauktinės prekių ženklų prekių gamyba, platinimu ir reklama.

Konkurencijos taryba pritarė advokato Daivio Švirino paskyrimui patikėtiniu. Patikėtinis turės stebėti ir vertinti, ar UAB „Mineraliniai vandenys“ tinkamai įgyvendina Konkurencijos tarybos nustatytas koncentracijos vykdymo sąlygas ir įpareigojimus.

Konkurencijos taryba, atlikusi pradinį koncentracijos vertinimą, nustatė, kad dėl UAB „Mineraliniai vandenys“  ir ĮG „Alita“ koncentracijos tam tikrų stipriųjų gėrimų rinkose galėtų būti apribota konkurencija.

UAB „Mineraliniai vandenys“  2014 m. lapkričio 14 d.  sutiko prisiimti įsipareigojimus, kurie panaikintų konkurencijos problemas.

Konkurencijos taryba nekonfidencialų įsipareigojimų tekstą savo interneto svetainėje paskelbė viešai konsultacijai. Nuomones dėl UAB „Mineraliniai vandenys“ įsipareigojimų pateikė UAB „Boslita“ ir Ko bei UAB „Bennet distributors“. Atsižvelgdama į  rinkos dalyvių ir kitų asmenų pateiktas nuomones, 2014 m. lapkričio 27 d. UAB „Mineraliniai vandenys“  patikslino savo įsipareigojimus.

Konkurencijos taryba, įvertinusi patikslintus UAB „Mineraliniai vandenys“ įsipareigojimus, nustatė, kad įsipareigojimai yra tinkami ir pakankami tam, jog po ĮG „Alita“ įsigijimo nebūtų sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis ar itin apribota konkurencija degtinės bei trauktinių rinkose. Konkurencijos tarybos vertinimu kitose alkoholinių gėrimų rinkose po UAB „Mineraliniai vandenys“ ir ĮG „Alita“ koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį į tai, kad koncentracijos dalyviams, pažeidusiems koncentracijos vykdymo sąlygas ir įpareigojimus gali būti pritaikytos šios sankcijos:

- įpareigojimas atkurti ankstesnę padėtį, buvusią iki koncentracijos įgyvendinimo;

- bauda iki 10 procentų bendrųjų metinių pajamų praėjusiais ūkiniais metais.

Nutarimas yra skelbiamas Konkurencijos tarybos interneto svetainės skiltyje „Naujausi nutarimai“.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 09 22