BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


UŽ KARTELĮ KAPINIŲ PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ VIEŠAJAME PIRKIME SKIRTOS BAUDOS

Konkurencijos taryba nustatė, kad įmonių grupės „City Service SE“ bendrovės su konkurente „Naujininkų ūkis“ sudarė draudžiamą susitarimą Vilniaus miesto savivaldybės vykdytame kapinių priežiūros paslaugų viešajame pirkime. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą iš viso skirta baudų už 412 100 Eur.

Informaciją apie galimą pažeidimą Konkurencijos taryba gavo iš Vilniaus miesto savivaldybės, kuri 2018 m. gegužės 31 d. paskelbė viešąjį konkursą miesto kapinių priežiūros paslaugoms pirkti. Iš keturių pasiūlymus pateikusių dalyvių savivaldybė atmetė du, įtarusi, kad konkurentės „Mano aplinka“ ir „Naujininkų ūkis“ galėjo būti sudariusios draudžiamą susitarimą.

Tyrimą atlikusi Konkurencijos taryba išsiaiškino, kad „Mano aplinka“ ir „Naujininkų ūkis“, padedant „City Service Engineering“, siekdamos apriboti konkurenciją sudarė kartelį: susitarė minėtame viešajame pirkime pateikti suderintus komercinius pasiūlymus, įskaitant paslaugų kainas, ir konkurse tik imitavo konkurenciją.

Skirdama sankcijas Konkurencijos taryba įvertino, kad pažeidimo padarymo metu 100 proc. bendrovės „City Service Engineering“ akcijų tiesiogiai priklausė Estijoje registruotai bendrovei „City Service SE“. Pastarajai netiesiogiai, per įmonę „Mano Būsto priežiūra“ (ankstesnis pavadinimas – „Mano Būstas“), priklausė ir 100 proc. „Mano aplinkos“ akcijų. Kadangi tyrimo metu nustatyta, kad „City Service SE“ darė lemiamą įtaką savo antrinių bendrovių – „Mano Būsto priežiūra“, „Mano aplinka“ ir „City Service Engineering“ – veiklai, o „Mano Būsto priežiūra“ – savo antrinės bendrovės  „Mano aplinka“ veiklai, jos pripažintos atsakingomis už kartelyje dalyvavusių įmonių veiksmus.

Įvertinusi pažeidimo pavojingumą, trukmę ir kitas aplinkybes, Konkurencijos taryba bendrovėms „City Service SE“, „Mano Būsto priežiūra“, „City Service Engineering“ ir „Mano aplinka“, sudarančioms vieną ekonominį vienetą, skyrė solidarią 381 100 Eur baudą, bendrovei „Naujininkų ūkis“ – 31 000 Eur baudą.

Konkurencijos taryba taip pat nagrinėjo bendrovės „Ecoservice“, dalyvavusios minėtame pirkime, veiksmus, tačiau nesurinkusi pakankamai duomenų dėl dalyvavimo draudžiamame susitarime, tyrimą šios įmonės atžvilgiu nutraukė.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2019 07 18