Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

UŽ KLAIDINANTĮ REKLAMOS TEIGINĮ - BAUDA VAISTINEI

2007 10 18

Konkurencijos taryba posėdyje išnagrinėjo atlikto tyrimo dėl reklamos teiginio „Pigiausi vaistai Vievyje“ atitikties Reklamos įstatymo 5 straipsnio reikalavimams išvadas ir priėmė nutarimą. Pripažinta, kad UAB vaistinė „Gintarinė grupė“ Vievyje esančio filialo „Gintarinė vaistinė“ vitrinoje naudotas reklamos teiginys „Pigiausi vaistai Vievyje“ yra klaidinantis. Vadovaudamasi Reklamos įstatymo reikalavimais, Konkurencijos taryba įpareigojo nedelsiant nutraukti šią klaidinančią reklamą, jeigu ji dar yra naudojama, o už Reklamos įstatymo pažeidimą UAB vaistinė „Gintarinė grupė“ skyrė 1000 Lt piniginę baudą.

Tyrimo metu nustatyta, jog reklamos teiginys „Pigiausi vaistai Vievyje“ suklaidino vartotojus dėl galimybės Vievio mieste įsigyti vaistų mažiausiomis kainomis būtent tik „Gintarinėje vaistinėje“, tokiu būdu paveikdamas vartotojų sprendimus ir veiksmus, susijusius su konkrečios vaistinės pasirinkimu. UAB vaistinė „Gintarinė grupė“ nepagrindė reklamos teiginio „Pigiausi vaistai Vievyje“ teisingumo jo naudojimo metu, t.y. nepateikė minėto teiginio teisingumą pagrindžiančių įrodymų, jog Vievyje vaistus mažiausia kaina galima įsigyti „Gintarinėje vaistinėje“. Šioje vaistinėje iš tiesų buvo taikomos nuolaidos vaistams, bet tik tuo atveju, jei pirkėjas pateikdavo įrodymų, kad kitoje Vievyje esančioje vaistinėje jo norimas įsigyti vaistas yra pigesnis nei „Gintarinėje vaistinėje“. Reklamos teiginys „Pigiausi vaistai Vievyje“ vartotojus klaidino dėl to, kad vaistų mažesne kaina „Gintarinėje vaistinėje“ jie galėjo įsigyti tik tuo atveju, jeigu, perskaitę informacinius lapelius ir sužinoję apie galimybę gauti papildomą nuolaidą vaistams, pateikdavo reikalingų įrodymų, pvz., kitos Vievio vaistinės kasos čekį ar galiojantį kainoraštį.

Atstovė viešiesiems ryšiams