BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

UŽ KONCENTRACIJOS VYKDYMO SĄLYGOS PAŽEIDIMĄ OAO „GAZPROM“ SKIRTA BAUDA

2014 06 10

Šiandien, birželio 10 d., Konkurencijos taryba už koncentracijos vykdymo sąlygos pažeidimą OAO „Gazprom“ (toliau – „Gazprom“) skyrė 123 096 700 (vieno šimto dvidešimt trijų milijonų devyniasdešimt šešių tūkstančių septynių šimtų) litų baudą. 2004 m. Konkurencijos taryba leido „Gazprom“ įsigyti AB „Lietuvos dujos“ akcijų su sąlyga, kad „Gazprom“ nesudarys kliūčių Lietuvos pirkėjams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų.

Konkurencijos taryba tyrimą atliko AB „Lietuvos energijos gamyba“ skundo pagrindu. AB „Lietuvos energijos gamyba“ siekė įgyvendinti gamtinių dujų mainų sandorį, kurio pagrindu bendrovės Vakarų Europoje pigiau įsigytos gamtinės dujos būtų pasiekusios Lietuvą.  Tyrimo metu Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad „Gazprom“ atsisakymas derėtis su AB „Lietuvos energijos gamyba“ dėl gamtinių dujų mainų sutarties 2013-2015 m. sudarė kliūtis bendrovei įsigyti gamtinių dujų iš kito tiekėjo ir taip pažeidė koncentracijos vykdymo sąlygą.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį į tai, kad būtent įpareigojimas laikytis koncentracijos vykdymo sąlygos lėmė Konkurencijos tarybos sprendimą leisti „Gazprom“ įsigyti AB „Lietuvos dujos“ akcijų. Šis leidimas numatė aiškią pareigą „Gazprom“: nesudaryti kliūčių Lietuvos pirkėjams savo poreikiams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų. „Gazprom“ atsisakymas derėtis dėl gamtinių dujų mainų sutarties sutrukdė AB „Lietuvos energijos gamyba“ mažesne kaina įsigyti gamtinių dujų, kurias ši bendrovė naudoja elektros ir šilumos energijos gamybai. Tai galėjo lemti neigiamas pasekmes Lietuvos elektros ir šilumos vartotojams, nes dėl brangesnių „Gazprom“ gamtinių dujų galėjo didėti AB „Lietuvos energijos gamyba“ gaminamos elektros ir šilumos energijos kaina.

Konkurencijos taryba primena, kad leidimo koncentracijai siekiančios įmonės privalo tinkamai laikytis koncentracijos sąlygų, nes koncentracijos vykdymo sąlygos pažeidimai paprastai sukelia neigiamas pasekmes ir konkurencijai, ir vartotojams.

Konkurencijos tarybos nutarimas skelbiamas institucijos svetainės skiltyje Naujausi nutarimai.

Atstovė viešiesiems ryšiams
Atnaujinta: 2016 12 23