Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

UŽ KONKURENCIJOS ĮSTATYMO REIKALAVIMŲ PAŽEIDIMUS - SANKCIJA BENDROVEI „MAXIMA LT“

2008 10 16

Konkurencijos taryba posėdyje apsvarstė ir įvertino atlikto tyrimo išvadas dėl MAXIMA LT, UAB veiksmų, kuriais buvo pažeisti Konkurencijos įstatymo reikalavimai šiai bendrovei 2002-2006 metais įvykdžius devynias koncentracijas, apie jas nepranešus ir negavus Konkurencijos tarybos leidimų. Minimais metais MAXIMA LT, UAB išsinuomojo bei nuosavybės teise įsigijo įvairiuose Lietuvos miestuose esančias komercinės paskirties patalpas, kuriose vykdė mažmeninę prekybą maisto ir buities prekėmis. Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo reikalavimais, pranešimas apie koncentraciją turi būti pateiktas iki koncentracijos įgyvendinimo.

Konkurencijos taryba pripažino, kad MAXIMA LT, UAB, išsinuomodama komercinės paskirties patalpas, esančias Naikupės g. 18, Klaipėdoje; Sporto g. 16, Marijampolėje; Savanorių pr. 375, Kaune; Pramonės pr. 16, Kaune; Gedvydžių g. 17, Vilniuje; Vytauto g. 98/Senojo turgaus g. 1, Palangoje; Gelvonų g. 35, Vilniuje ir nuosavybės teise įgydama patalpas, esančias Lietuvininkų g. 58, Šilutėje ir J. Basanavičiaus g. 53, Kėdainiuose, apie tai nepranešusi ir negavusi Konkurencijos tarybos leidimų koncentracijoms, pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo reikalavimus. Už šį Konkurencijos įstatymo pažeidimą MAXIMA LT, UAB skirta 100 tūkst. litų bauda.

Skirdama baudą Konkurencijos taryba atsižvelgė į lengvinančią aplinkybę – 2008 m. gegužę MAXIMA LT, UAB pati pranešė apie įvykdytas koncentracijas, kurioms iki tol nebuvo gavusi Konkurencijos tarybos leidimų, bei pateikė būtinus dokumentus.

Prieš mėnesį Konkurencijos taryba, įvertinusi esamą situaciją, nustatė, kad MAXIMA LT, UAB veiksmai, išsinuomojant komercinės paskirties patalpas kai kuriuose miestuose (Klaipėdoje, Vilniuje ir Marijampolėje), sukėlė konkurencijos problemų. Pranešimo apie koncentraciją nagrinėjimo metu paaiškėjo, kad nors dėl įvykdytų koncentracijų koncentracijos laipsnis mažmeninės prekybos rinkose padidėjo gana nežymiai, tačiau dėl MAXIMA LT, UAB užimamos didelės rinkos dalies galėtų būti sukurta dominuojanti padėtis atskirose lokalinėse rinkose. Atsižvelgusi į šią aplinkybę, Konkurencijos taryba 2008 m. rugsėjo 18 d. priėmė nutarimą - pagal pateiktą pranešimą leisti vykdyti koncentraciją su sąlygomis ir įpareigojimais, kurie reikalingi koncentracijos keliamoms problemoms kai kuriose lokalinėse rinkose išspręsti.

Atstovė viešiesiems ryšiams