Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

UŽ KONKURENCIJOS TARYBOS ĮPAREIGOJIMŲ NEVYKDYMĄ NUBAUSTA BENDROVĖ „TEZ TOUR“

2009 01 29

Konkurencijos taryba paskelbė nutarimą dėl įpareigojimų, kurie UAB „Tez Tour“ buvo nustatyti 2008 m. birželio 19 d. Konkurencijos tarybos nutarime, nevykdymo. Už nustatytų įpareigojimų nutraukti klaidinančios reklamos naudojimą ir paneigti klaidinančią reklamą neįvykdymą UAB „Tez Tour“ skirta 184 000 Lt bauda. Tai jau ne pirma bendrovei pastaraisiais metais skirta bauda, nes 2008 m. UAB „Tez Tour“ už klaidinančius reklamos teiginius buvo bausta du kartus.

Šiuo atveju Konkurencijos taryba, atsižvelgusi į tyrimo išvadas, konstatavo, kad UAB „Tez Tour“ neįvykdė 2008 m. birželio 19 d. nutarimu nustatytų įpareigojimų – nutraukti klaidinančia pripažintos reklamos naudojimą - klientams, užsisakantiems poilsį viešbutyje „Sultan Beach“ Hurghados kurorte Egipte, sutartyje atskiru punktu nurodyti teisingą viešbučio kategoriją, bei nustatyta tvarka paneigti naudotą klaidinančią reklamą.

Bendrovė pripažino nevykdžiusi Konkurencijos tarybos skirtų įpareigojimų dėl nutarimo apskundimo teismui. Tačiau Konkurencijos įstatymas numato, kad Konkurencijos tarybos nutarimų apskundimas teismui nesustabdo šių nutarimų vykdymo, jeigu Vilniaus apygardos administracinis teismas nenusprendžia kitaip. UAB „Tez Tour“ nepateikė teismo nutarčių, kuriomis būtų teismo sustabdytas minimas Konkurencijos tarybos nutarimas. Dėl to bendrovė neturėjo pagrindo nevykdyti Konkurencijos tarybos nutarimu jai nustatytų įpareigojimų.

Primename, kad 2008 m. birželio 19 d. buvo priimtas nutarimas dėl UAB „Tez Tour” reklaminiuose kataloguose „Egiptas. Gegužė-spalis 2007. Hurgada“, „Egiptas. Gran Kanarija 2007-2008“ bei interneto tinklalapyje www.travelman.lt skelbtų reklaminių teiginių apie viešbutį „Sultan Beach“ Hurghados kurorte Egipte atitikties Reklamos įstatymo 5 straipsnio reikalavimams. Reklaminiai teiginiai: „Viešbutis „Sultan Beach“ 3+ žvaigždutės“, „Viešbučio kategorija šalyje - 4 žvaigždutės“ pripažinti klaidinančia reklama. Už minimą Reklamos įstatymo pažeidimą Konkurencijos taryba UAB „Tez Tour“ skyrė 30 000 Lt piniginę baudą.

Konkurencijos tarybos nuomone, naudoti klaidinančios reklamos teiginiai dėl viešbučio kategorijos galėjo paveikti reklamos vartotojus, besirenkančius kelionės organizatorių ir viešbutį poilsiui, bei daryti įtaką vartotojų sprendimams ir veiksmams, susijusiems su pasirinkimu, t.y. paveikti vartotojų ekonominę elgseną, todėl turi būti įvykdyti nustatyti įpareigojimai dėl klaidinančios reklamos paneigimo.

Atstovė viešiesiems ryšiams