Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


UŽ LAIKU NEPATEIKTĄ PRANEŠIMĄ APIE KONCENTRACIJĄ – BAUDA BENDROVEI „CITY SERVICE“

2010 07 15

Konkurencijos taryba pripažino, kad AB „City Service“, įsigijusi 37,2 proc. UAB „Būsto administravimo agentūra“ akcijų apie tai laiku nepranešusi ir negavusi Konkurencijos tarybos leidimo koncentracijai, pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalies ir 11 straipsnio 2 dalies reikalavimus. Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą AB „City Service“ skirta 10 000 litų bauda.

Tyrimą Konkurencijos taryba pradėjo 2009 m. gavusi UAB „Būsto administravimo agentūra“ akcininko skundą, kuriame pastarasis nurodė, kad 2005 m. lapkričio 7 d. UAB „Rubicon City Service“ (vėliau pakeitusi pavadinimą į AB „City Service“) mainų sutarties su vienu iš UAB „Būsto administravimo agentūra“ akcininkų pagrindu įgijo 4230 akcijų, suteikiančių 37,2 procentus balsų. Apie šią įvykdytą koncentraciją Konkurencijos taryba nežinojo, nors pastaraisiais metais AB „City Service“ ne kartą teikė pranešimus dėl kitų vykdomų koncentracijų, tačiau juose nebuvo nurodoma, kad tarp susijusių ūkio subjektų yra ir UAB „Būsto administravimo agentūra“.

Vadovaujantis Konkurencijos įstatymo 11 straipsnio 2 dalimi, pranešimas apie koncentraciją Konkurencijos tarybai turi būti pateiktas iki koncentracijos įgyvendinimo. Tačiau AB „City Service“ pranešimą apie koncentraciją pateikė tik 2009 m. birželio 10 d. Nors pagal pateiktą pranešimą Konkurencijos taryba 2009 m. spalio 8 d. nutarimu minėtą koncentraciją leido, kadangi nustatė, kad dėl jos nebuvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose, be to, AB „City Service“ nevykdė faktinės UAB „Būsto administravimo agentūra“ kontrolės, tai neatleidžia ūkio subjekto nuo pranešimo apie koncentraciją pateikimo Konkurencijos tarybai. Pažymėtina, kad jeigu minėta koncentracija būtų sukėlusi konkurencijos problemų atitinkamoje rinkoje, tai būtų vertinama kaip pavojingesnio pobūdžio pažeidimas.

Konkurencijos taryba, visapusiškai įvertinusi tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pripažino, kad AB „City Service“ pažeidė Konkurencijos įstatymo 10 straipsnio 1 dalyje nustatytą reikalavimą pateikti pranešimą apie koncentraciją, kadangi tiesiogiai koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos viršijo minėtame straipsnyje numatytas bendrųjų pajamų ribas, bei pažeidė Konkurencijos įstatymo 11 straipsnio 2 dalyje nustatytą reikalavimą pranešti apie koncentraciją iki jos įgyvendinimo.

Atstovė viešiesiems ryšiams