BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VAAT: „CGATES“ PAŽEIDĖ KONKURENCIJOS ĮSTATYMĄ

2022 04 06

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) šiandien paskelbė, kad Konkurencijos taryba pagrįstai pripažino „Cgates“ pažeidus Konkurencijos įstatymą, kai bendrovė teikė neteisingą ir ne visą koncentracijos nagrinėjimui reikalingą informaciją, tačiau pažeidėjai skirtą baudą sumažino.

Interneto prieigos, televizijos retransliavimo ir telefonijos paslaugų bendrovė „Cgates“, planavusi įsigyti 100 proc. „SPLIUS“, siūlančios tas pačias paslaugas įvairiuose šalies miestuose ir rajonuose, akcijų, 2019 m. sausio 24 d. Konkurencijos tarybai pateikė pranešimą apie ketinimą vykdyti koncentraciją. Ekspertams, vertinantiems gautus duomenis, kilo įtarimas, kad tiek pranešime apie koncentraciją, tiek vėliau nagrinėjant galimą sandorio poveikį konkurencijai, institucijai buvo pateikta neteisinga ir ne visa informacija, todėl Konkurencijos taryba 2019 m. birželio 6 d. pradėjo tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo.

Konkurencijos tarybos pareigūnai atliko patikrinimą bendrovės patalpose ir rado ne tik dokumentų, kurių „Cgates“ nepateikė, bet ir įrodymų, patvirtinančių, kad įmonė institucijai teikė neteisingą informaciją.

VAAT patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad „Cgates“ teikė neteisingą ir ne visą informaciją dėl aktualių koncentracijos nagrinėjimui klausimų, susijusių su esminiais sandorio vertinimo aspektais. „Cgates“ teikė neteisingą ir ne visą informaciją, reikalingą tinkamai apibrėžti atitinkamas rinkas, įvertinti bendrovės užimamas rinkos dalis, kainodarą, tikėtinus pokyčius nagrinėjamose rinkose, pagrindines strategines ir ekonomines koncentracijos priežastis bei kitas sandorio vertinimui reikšmingas aplinkybes.

Vis dėlto teismas iš dalies tenkino „Cgates“ skundą ir jai Konkurencijos tarybos skirtą 215 100 Eur baudą sumažino iki 134 440 Eur. Teisėjų kolegijos vertinimu, tyrimo metu nebuvo nustatyta nei lengvinančių, nei sunkinančių aplinkybių, pažeidimas nėra diferencijuotinas kaip pavojingas, todėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos dydis mažinamas nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. bendrovės 2020 m. bendrųjų metinių pajamų.

VAAT sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. VAAT motyvus įvertinusi Konkurencijos taryba spręs, ar sprendimą skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Atnaujinta: 2022 04 06