BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VAAT NESUABEJOJO: UAB „VILNIAUS ENERGIJA” IR FIRST OPPORTUNITY OÜ (BUVUSI UAB „BIONOVUS“) SUDARĖ DRAUDŽIAMĄ SUSITARIMĄ

Vilniaus apygardos administracinis teismas (toliau – VAAT) patvirtino kad UAB „Vilniaus energija“ ir First Opportunity Oü (buvusi UAB „Bionovus“) sudarė beveik du su puse metų trukusį draudžiamą susitarimą biokuro tiekimo rinkoje. 

2015 m. gruodžio 2 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB „Vilniaus energija“ ir First Opportunity Oü sudarė susitarimą, pagal kurį UAB „Vilniaus energija“ įsipareigojo penkerius metus šilumos gamyboje naudojamą biokurą pirkti tik iš First Opportunity Oü. Tokiu būdu UAB „Vilniaus energija“ nepasinaudojo galimybe biokurą pirkti iš kitų tiekėjų galimai mažesnėmis kainomis, todėl šis susitarimas galėjo turėti neigiamą poveikį konkurencijai ir vartotojams.

Draudžiamo susitarimo laikotarpiu UAB „Vilniaus energija“ už biokurą  mokėjo beveik 15 proc. brangiau nei kiti šilumos gamintojai Vilniaus regione, o patirtas biokuro pirkimo sąnaudas bendrovė įtraukė į galutinę vartotojams tiekiamos šilumos kainą.

Už beveik du su puse metų trukusį draudžiamą susitarimą Konkurencijos taryba UAB „Vilniaus energija“ skyrė 19 004 000 Eur, o First Opportunity 3 529 000 Eur baudas. VAAT sumažino įmonėms paskirtas baudas ir skyrė 17 103 600 Eur baudą UAB „Vilniaus energija“ bei 3 176 100 Eur baudą First Opportunity Oü.

VAAT sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Atnaujinta: 2016 10 19