BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VAAT NESUMAŽINO BAUDOS IAE ORGANIZUOTO AUKCIONO KARTELIO DALYVEI

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė Vokietijos įmonės „Sypra“, dalyvavusios Ignalinos atominės elektrinės (IAE) radioaktyvaus vario metalo laužo pardavimo aukcione ir sudariusios kartelį, skundą dėl baudos skyrimo.

Iš naujo spręsti klausimą dėl baudos įmonei „Sypra“ skyrimo VAAT įpareigojo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, kuris paskelbė, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai pripažino, jog pareiškėjos dalyvavimas konkurencijos teisę pažeidžiančiame susitarime buvo įrodytas, tačiau VAAT nepasisakė, ar tinkamai buvo nustatytas bazinis baudos dydis bendrovei „Sypra“.

Iš naujo įmonės skundą išnagrinėjęs VAAT nustatė, kad pareiškėja nepateikė duomenų, iš kurių būtų galima spręsti, jog Konkurencijos taryba, skirdama baudą ir nustatydama jos dydį, netinkamai pritaikė teisės aktus. Šį teismo sprendimą per 30 dienų galima skųsti LVAT.

VAAT 2018 m. buvo patvirtinęs, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė kartelį tarp IAE radioaktyvaus vario metalo laužo pardavimo aukciono dalyvių – bendrovių „Norvesta“ ir „Sypra“ – ir skyrė joms sankcijas. Teismas tuomet atmetė bendrovės „Sypra“ skundą kaip nepagrįstą ir paliko galioti kartelį sudariusioms „Norvestai“ ir „Syprai“ atitinkamai 27 500 Eur ir 27 100 Eur baudas.

Konkurencijos taryba išaiškino, kad „Norvesta“ ir „Sypra“ tarpusavyje derino veiksmus ir iš anksto nustatė IAE 2014 m. rugpjūtį vykusio vario metalo laužo pardavimo aukciono laimėtoją. Bendrovių atstovai susitarė, kad „Sypra“ pateiks pradinį kainos pasiūlymą (kiek daugiau nei 1,5 mln. Eur), o „Norvesta“ siūlomos kainos nedidins ir leis aukcioną laimėti „Syprai“. Be to, „Sypra“ padėjo „Norvestai“ įvykdyti vieną iš būtinų formalių dalyvavimo aukcione sąlygų – sudaryti sutartį su radioaktyvių atliekų perdirbimo įmone.

Įmonėms sudarius kartelį, IAE neteko galimybės gauti geriausią, t. y. didžiausios kainos pasiūlymą, ir taip užtikrinti, kad valstybės turtas būtų valdomas racionaliai.

Atnaujinta: 2020 10 23