BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


VAAT: PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ PRIVILEGIJAVO SAVO ĮMONĘ

Rugpjūčio 29 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas (toliau – VAAT) atmetė Panevėžio miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) skundą ir patvirtino 2015 m. liepos 16 d. Konkurencijos tarybos sprendimą, pagal kurį Savivaldybė ribojo konkurenciją ir vartotojų teisę rinktis komunalinių atliekų tvarkymo sektoriuje.

Tyrimas dėl Savivaldybės sprendimų buvo pradėtas 2014 m. rugpjūčio 14 d., gavus UAB „Švaros komanda” pareiškimą. Tyrimo metu Konkurencijos taryba nustatė, kad Savivaldybė be konkurso paskyrusi AB „Panevėžio specialus autotransportas“ teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas Panevėžio mieste, pažeidė Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį. Teismas patvirtino, kad Savivaldybė suteikė išimtines sąlygas vienam ūkio subjektui ir nesudarė sąlygų kitiems galimiems paslaugų teikėjams varžytis dėl teisės teikti komunalinių atliekų naudojimo ir šalinimo paslaugas.

Šis teismo sprendimas – tai dar vienas patvirtinimas, kad savivaldybės turi užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę ir atliekų tvarkytojus atrinkti konkurso būdu pagal jų galimybes teikti nepertraukiamas, geros kokybės ir gyventojams prieinamas paslaugas. Net jei savivaldybė yra įsteigusi savo įmonę atliekų tvarkymo srityje, tai neatleidžia jos nuo pareigos saugoti sąžiningos konkurencijos principus.

–Jūratė Šovienė, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja

Teismo sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

2015 metais Konkurencijos taryba baigė rinkos tyrimą dėl komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų Lietuvoje. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad trečdalis iš 60 Lietuvos savivaldybių organizuoja konkurencingas procedūras, tose savivaldybėse gyventojai moka nuo 5 iki 100 proc. mažiau. Deja, net du trečdaliai savivaldybių ignoruoja konkurencijos principus. Panevėžio savivaldybė – viena iš jų. Šio tyrimo išvados skelbiamos Konkurencijos tarybos svetainės skiltyje Rinkų tyrimai.

Atnaujinta: 2016 08 30