Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

VAAT PATVIRTINO: KINO FILMŲ DEMONSTRAVIMO RINKOJE BUVO SUDARYTI KARTELIAI

Vilniaus apygardos administracinis teismas (toliau – VAAT) atmetė „Forum Cinemas“ (toliau – Bendrovė) skundą dėl Konkurencijos tarybos priimto nutarimo, kuriuo Bendrovei buvo skirta 1 384 300 eurų bauda.

2015 m. gruodžio 18 d. Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB „Forum Cinemas“ skatindavo savo konkurentus – UAB „Multikino Lietuva“ ir UAB „Cinamon Operations“ laikytis „nusistovėjusios“ praktikos netaikyti didelių nuolaidų pirmąsias populiariausių kino filmų demonstravimo savaites. Iš tyrimo metu surinktos medžiagos taip pat akivaizdu, kad kino teatrus Vilniuje ir Kaune valdančios bendrovės, pritardamos UAB „Forum Cinemas“ iniciatyvai, ribodavo vartotojams palankias šeimos, savaitgalio ir kitas akcijas bei praktikoje derindavo kai kurių konkrečių kino filmų bilietų kainas. KT ekspertai nustatė, kad konkurenciją ribojantis susitarimas tarp UAB „Forum Cinemas“ ir  UAB „Multikino Lietuva“ Vilniuje truko beveik 2 metus, o susitarimas tarp UAB „Forum Cinemas“ UAB „Cinamon Operations“ – virš 3 metų. Konkurencijos tarybos nuomone, jei bendrovės nebūtų dalyvavusios kartelyje dėl kino filmų bilietų kainų, jos būtų galėjusios vartotojams pasiūlyti daugiau akcijų ar pigesnių bilietų į kino filmus.

Išnagrinėjęs skundą, VAAT pažymėjo, kad Konkurencijos tarybos priimtas nutarimas yra teisėtas ir pagrįstas, o skirta bauda proporcinga padaryto pažeidimo pavojingumui.

Teismo nutarimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Papildoma informacija:

UAB „Multikino Lietuva“ ir UAB „Cinamon Operations“ prisipažino apie dalyvavimą karteliuose. Atsižvelgusi į tai, Konkurencijos taryba atleido šias bendroves atitinkamai nuo 99 200 eurų ir 138 800 eurų baudų.