BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VAAT SKYRĖ ASMENINĘ ATSAKOMYBĘ KARTELĮ SUDARIUSIOS ĮMONĖS VADOVUI

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) patenkino Konkurencijos tarybos prašymą dėl asmeninės atsakomybės taikymo kartelį viešuosiuose pirkimuose sudariusios bendrovės „Naujininkų ūkis“ vadovui.

Teismas sutiko su Konkurencijos tarybos vertinimu, kad „Naujininkų ūkio“ vadovas prisidėjo prie Konkurencijos įstatymo pažeidimo – draudžiamo susitarimo dėl komercinių pasiūlymų derinimo, dalyvaujant Vilniaus miesto savivaldybės organizuotame kapinių priežiūros paslaugų viešajame pirkime. VAAT pažymėjo, kad vadovas turėjo pagrindą įtarti, kad jo vadovaujama bendrovė daro pažeidimą, bet nesiėmė veiksmų užkirsti tam kelią. Pagal Konkurencijos įstatymą būtent vadovui kaip vienasmeniam valdymo organui kyla tiesioginė pareiga ir atsakomybė užtikrinti, jog bendrovė nedarytų konkurencijos teisės pažeidimų.

Teismas konstatavo, kad Konkurencijos taryba, prašydama skirti sankcijas minėtam asmeniui, teisiškai tinkamai įvertino jo veiksmus bei atsakomybės mastą, todėl patenkino institucijos prašymą ir „Naujininkų ūkio“ vadovui 3 metams apribojo teisę eiti vadovaujančias pareigas bei skyrė 1000 Eur baudą.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.  

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šių metų vasario 2 d. nutartimi patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad 2018 m. Vilniaus miesto savivaldybės organizuotame kapinių priežiūros paslaugų viešajame pirkime dalyvavusios konkurentės „Būsto aplinka“ (ankstesnis pavadinimas – „Mano aplinka“) ir „Naujininkų ūkis“, padedant „City Service Engineering“, sudarė kartelį – susitarė pateikti suderintus komercinius pasiūlymus, įskaitant paslaugų kainas, ir konkurse tik imitavo konkurenciją. Už šį pažeidimą „Naujininkų ūkiui“ buvo pagrįstai skirta 31 000 Eur bauda.

Konkurencijos įstatymas numato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur. Atsakomybė gresia ir tiems vadovams, kurie nutraukė darbo santykius su įstatymą pažeidusiais ūkio subjektais, tačiau yra prisidėję prie pažeidimo. Minėtas sankcijas ūkio subjektų vadovams Konkurencijos tarybos motyvuotu prašymu taiko teismas.

Atnaujinta: 2022 12 01