Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

VALSTYBĖS BIUDŽETĄ TURĖTŲ PAPILDYTI DAUGIAU NEI 2 MLN. LITŲ BAUDA, KURIĄ KONKURENCIJOS TARYBA YRA SKYRUSI AB „LIETUVOS TELEKOMAS“

2003 07 16

Galutinė ir neskundžiama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis, kurią vakar gavo Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, pagaliau užbaigė daugiau nei metus trukusį AB „Lietuvos telekomas“ ir Konkurencijos tarybos bylinėjimąsi dėl nustatyto Konkurencijos įstatymo pažeidimo ir paskirtos baudos.

Išnagrinėjęs AB „Lietuvos telekomas“ apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo šių metų balandžio 10 d. priimto sprendimo, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas Konkurencijos tarybos priimtą nutarimą paliko nepakeistą, o AB „Lietuvos telekomas“ apelacinį skundą atmetė. Už nustatytą ir įrodytą Konkurencijos įstatymo pažeidimą - piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi - Konkurencijos tarybos AB „Lietuvos telekomas“ paskirtą baudą 2 mln. 77 tūkst. 154 Lt bendrovė turi sumokėti į Lietuvos Respublikos biudžetą.

AB „Lietuvos telekomas“ teismams buvo apskundusi Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos 2002 m. vasario 21 d. nutarimą, kuriuo AB „Lietuvos telekomas“ buvo pripažinta pažeidusi Konkurencijos įstatymo 9 straipsnio, draudžiančio piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi, reikalavimus. AB „Lietuvos telekomas“, užimdama dominuojančią padėtį bendrojo fiksuoto telefono ryšio ir telekomunikacijų tinklų nuomos rinkose, buvo priėmusi sprendimus užblokuoti nuomojamas linijas internetinės telefonijos paslaugas teikiančioms UAB „Interprova“ ir apie 30 kitų įmonių, tokiu būdu eliminuodama konkurenciją ir įtvirtindama savo dominuojančią padėtį internetinės telefonijos paslaugų rinkoje. Tokius AB „Lietuvos telekomas“ veiksmus Konkurencijos taryba įvertino kaip internetinės telefonijos paslaugų ribojimą ir rinkos monopolizavimą pažeidžiant Konkurencijos įstatymą. Teismo sprendimas tik patvirtino nuostatą, kad internetinės telefonijos rinka visą tą laiką nepriklausė AB „Lietuvos telekomas „ monopoliui ir todėl bendrovė nepagrįstai ribojo kitų ūkio subjektų teises teikiant internetinės telefonijos paslaugas.

Atstovė viešiesiems ryšiams