BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VALSTYBINĖMS INSTITUCIJOMS KYLANČIOS RIZIKOS RIBOTI KONKURENCIJĄ APŽVELGTOS ATMINTINĖJE

2023 12 15

Kaip valstybės ar savivaldybių sprendimai daro poveikį rinkoms ir kada valstybinėms institucijoms kyla rizika pažeisti sąžiningos konkurencijos principus? Atsakymai į šiuos klausimus pateikiami Konkurencijos tarybos atnaujintoje atmintinėje (5.9 MB ) „Valstybė versle: kada kyla rizika riboti konkurenciją“.

Grėsmė riboti konkurenciją dažniausiai kyla, kai valstybės ar savivaldybės institucijos dalyvauja rinkoje ir privilegijuoja savo įmones, sudaro palankesnes sąlygas rinkos senbuviams, apsunkindamos naujų įmonių patekimą į rinką, riboja rinkoje veikiančių įmonių skaičių, keičia licencijavimo, leidimų ar kitokią teisės verstis ūkine veikla įgijimo tvarką, prižiūri veiklą, kurią vykdo tiek valstybės ar savivaldybės įmonės, tiek privatus verslas, neužtikrina konkurencijos tarp įmonių, tam tikriems ūkio subjektams teikia galimai neteisėtą valstybės pagalbą ir kt.

Atmintinė buvo atnaujinta atsižvelgiant į naujesnius praktikoje nagrinėtus atvejus bei į šių metų liepos mėnesį įsigaliojusias Konkurencijos įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kurios numato Konkurencijos įstatymo reikalavimų taikymo išimtis.

Atnaujinta: 2023 12 15