Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

VERSLUI – PAPILDYTOS REKOMENDACIJOS, KAIP LYGINTI KAINAS REKLAMOSE

2018 10 18
final-sale-3477904_1920.jpg

Konkurencijos taryba, išanalizavusi iš verslo atstovų gautus pasiūlymus, atnaujino Rekomendacijas dėl kainų palyginimo reklamose. Tikimasi, jog šis dokumentas padės bendrovėms sumažinti riziką, kad skleidžiama reklama klaidins vartotojus.

Reklamos davėjai, siekdami parodyti siūlomų prekių bei paslaugų kainų patrauklumą, linkę reklamose naudoti išpūstas nuolaidas, o kad šios pirkėjams atrodytų realios, pasitelkia santykinai senas, epizodiškai taikytas ar tiesiog niekuo nepagrįstas palyginamąsias kainas. Konkurencijos taryba, akcentuodama, kad vartotojams turi būti pateikiama tikrovę atitinkanti informacija, dar 2016 m. liepos 5 d. patvirtino Rekomendacijas dėl kainų palyginimo reklamose, o nuo 2018 m. spalio 16 d. jas atnaujino, įvertinusi iš verslo atstovų gautus siūlymus.

Bendrovėms rekomenduojama naudoti reklamoje apibūdinimą „iki xx proc.“ tuo atveju, jei skelbiamas maksimalus kainos sumažinimas akcijos pradžioje („akcijos pradžia“ – tai momentas, kuomet paskelbiama akcija) taikomas bent 10 proc. nurodytų prekių kiekvienos prekybos vietos, skelbiančios akciją, mastu ir nurodomas tokios akcijos laikotarpis.

Rekomendacijos taip pat papildytos punktu, kad jeigu išpardavimas skelbiamas siekiant išparduoti prekių likučius (kai artimiausiu metu nebeplanuojama prekiauti tokiomis prekėmis) ir reklamos davėjas pagrįstai negali apskaičiuoti tokio išpardavimo trukmės, jo laikotarpis reklamoje gali būti nenurodomas. Tačiau tokiu atveju reklamos davėjas privalo periodiškai įvertinti, ar reklamoje nurodyta maksimali nuolaida vis dar aktuali ir gali būti skelbiama viešai.

Be to, atkreiptas verslo subjektų dėmesys, kad kainų palyginimas (nurodant tiek to paties reklamos davėjo produkto kainą, tiek konkurento taikomą kainą) gali būti išreikštas ne tik tiesiogiai, t. y. reklamoje šalia aktualios produkto kainos nurodant palyginamąją kainą, tačiau ir netiesiogiai. Tuomet viena iš produkto kainų (palyginamoji ar aktuali) yra nurodoma, o kita pagal reklamoje pateikiamą informaciją, pavyzdžiui, nuolaidos dydį, gali būti paskaičiuota.

Šių rekomendacijų tikslas – pateikti verslo atstovams gaires, kuriomis pasinaudodami jie sąžiningai parodytų pirkėjams tikrąją pasiūlymo naudą ir tuo gerintų vartotojų informavimą apie produktus bei tokiu būdu skatintų sąžiningą konkurenciją.

Konkurencijos tarybos parengtos rekomendacijos nėra privalomos ir jose pateikiamos tik pagrindinės kainų nurodymų gairės, kurios, institucijos manymu, gali padėti sumažinti riziką, kad reklama neatitiks Reklamos įstatymo reikalavimų.