Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

VIEŠAI KONSULTACIJAI TEIKIAMAS COVID-19 VALDYMO PRIEMONIŲ ATLIEKANT PATIKRINIMUS TVARKOS APRAŠAS

2021 04 27
female-hand-protective-glove-open-door.jpg

Konkurencijos taryba, atsižvelgusi į šalyje besitęsiančią epidemiologinę situaciją, parengė COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių organizuojant ir atliekant patikrinimus įmonių patalpose tvarkos aprašą ir kviečia suinteresuotus asmenis teikti pastabas bei pasiūlymus.

Aprašas reglamentuoja prevencinių apsaugos priemonių taikymo tvarką karantino ir (ar) ekstremalios situacijos Lietuvoje laikotarpiu organizuojant ir atliekant Konkurencijos tarybos patikrinimus pagal Konkurencijos įstatymą ir dokumentų peržiūrą pagal Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą. Dokumente numatytų reikalavimų turėtų laikytis Konkurencijos tarybos pareigūnai, įgalioti atlikti patikrinimą įmonių patalpose, taip pat jų pasitelkti specialistai, ekspertai ir policijos atstovai.

Apraše numatyta, kad patikrinimuose negali dalyvauti asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, o jeigu šie pasireiškia patikrinimo metu, privaloma nedelsiant izoliuotis. Taip pat patikrinimuose nerekomenduojama dalyvauti pareigūnams, turintiems didesnę riziką susirgti sunkia ligos forma, t. y. vyresnio amžiaus asmenims bei sergantiems lėtinėmis ligomis.

Konkurencijos tarybos administracija įsipareigoja užtikrinti pakankamą asmeninių apsaugos ir kitų būtinųjų priemonių aprūpinimą pareigūnams, taip pat sudaro galimybes jiems atlikti testą ne anksčiau nei 48 val. prieš patikrinimą. Apraše numatytos ir prevencinės priemonės, kurių turi būti laikomasi patikrinimo metu, tai – asmens higienos, saugaus atstumo laikymasis, tiesioginio kontakto vengimas, patalpų vėdinimas, paviršių dezinfekavimas ir kt.

Konsultacijų tikslas – suteikti galimybę teisininkams, viešosioms organizacijoms, įstaigoms, verslo bendruomenei ar jų asociacijoms ir kitiems suinteresuotiems asmenims pateikti pastabas ir pasiūlymus dėl aprašo projekto.

Numatyta COVID-19 valdymo priemonių atliekant patikrinimus tvarka nedaro įtakos Konkurencijos tarybos teisėms, numatytoms Konkurencijos įstatyme.

Konkurencijos taryba kviečia visus suinteresuotus asmenis iki 2021 m. gegužės 11 d. teikti pastabas ir pasiūlymus el. paštu Paulius.Bartkus@kt.gov.lt.