BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VIEŠAI KONSULTACIJAI TEIKIAMI BENDROVĖS „GREN LIETUVA“ ĮSIPAREIGOJIMAI

Suinteresuoti asmenys kviečiami iki šių metų kovo 28 d. 17 val. teikti savo nuomonę dėl bendrovės „Gren Lietuva“ įsipareigojimų, kuriais, preliminariu Konkurencijos tarybos vertinimu, būtų išsaugota veiksminga konkurencija šilumos gamybos ne šildymo laikotarpiu (gegužės–rugsėjo mėn.) Klaipėdos miesto centrinės šilumos tiekimo sistemos rinkoje, įgijus 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų ir netiesiogiai perimant dar 5 bendrovių kontrolę.

Konkurencijos taryba 2022 m. rugpjūčio 5 d. gavo pranešimą apie planuojamą įgyvendinti koncentraciją, bendrovei „Gren Lietuva“ įsigyjant 100 proc. įmonės „Šiluma miestams“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją perimant 7 bendrovių – Kirtimų katilinė, „Pramonės energija“, Karlų katilinė, „Akmenės energija“, Šilo katilinė, „Trakų energija“ ir „Miesto energija“ – kontrolę.

Konkurencijos taryba, išnagrinėjusi minėtą pranešimą apie koncentraciją, pritarė Susijungimų priežiūros grupės išvadai, kad nesant „Gren Lietuvos“ įsipareigojimų, dėl sandorio būtų sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis ir itin apribota konkurencija šilumos gamybos ne šildymo laikotarpiu (gegužės–rugsėjo mėn.) Klaipėdos miesto centrinės šilumos tiekimo sistemos rinkoje.

Reaguodama į preliminarias išvadas, „Gren Lietuva“ kovo 22 d. pateikė įsipareigojimus, kuriais pasiūlė nebeįsigyti „Pramonės energijos“ ir „Miesto energijos“ – šios įmonės būtų grąžintos pardavėjui „E energy invest“. Įsipareigojimais, be kita ko, būtų numatyta, kad „Gren Lietuva“ minėtų dviejų įmonių turto ar akcijų neįgis 10 metų, taip pat tokiam pat laikotarpiui nesudarys sutarčių su „Orion Global pet“. 

Konkurencijos taryba kviečia visus suinteresuotus asmenis iki 2023 m. kovo 28 d. 17 val. pateikti argumentuotas nuomones dėl įsipareigojimų el. paštu samanta.sereikaite@kt.gov.lt.

Su nekonfidencialiu įsipareigojimų tekstu galima susipažinti čia.

Atnaujinta: 2023 03 22