BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ TURĖTŲ ĮVERTINTI VIDAUS SANDORIO POVEIKĮ KONKURENCIJAI

Konkurencijos taryba informavo Vilniaus miesto savivaldybę, kad šiai perdavus Lazdynų daugiafunkcį sveikatinimo centrą viešajai įstaigai „Active Vilnius“ ir su ja sudarius vidaus sandorį dėl viešųjų paslaugų teikimo, kyla rizika pažeisti Konkurencijos įstatymą.

Vilniaus miesto savivaldybė planavo perduoti Lazdynų daugiafunkcį sveikatinimo centrą viešajai įstaigai „Active Vilnius“ ir iš jos pirkti paslaugas, iki bus nustatytas daugiafunkcio sveikatinimo centro pastato operatorius viešo konkurso būdu, bet ne ilgiau kaip trejus metus.

Konkurencijos taryba prevenciniame rašte įspėjo savivaldybę, kad jeigu ji sudarys vidaus sandorį neįvertinusi, ar Lazdynų daugiafunkciame sveikatinimo centre teikiamų viešųjų paslaugų teikėją būtų galima pasirinkti viešo konkurso būdu, jai kyla rizika pažeisti Konkurencijos įstatymą.

Institucija taip pat priminė savivaldybei, kad ji privalo atlikti poveikio konkurencijai vertinimą, nes siūlomas sprendimas yra susijęs su viešųjų paslaugų teikimu. „Reikėtų įvertinti svarstomo sprendimo įtaką sąžiningai konkurencijai, t. y. tai, ar sudarant vidaus sandorį VšĮ „Active Vilnius“ neteikiama privilegijų, nediskriminuojami kiti atitinkamoje rinkoje veikiantys ūkio subjektai“, – teigiama rašte.

Jeigu pasitvirtintų neigiamas poveikis konkurencijai, Konkurencijos taryba ragintų vietoj vidaus sandorio pasirinkti konkurencingą viešojo pirkimo procedūrą, kurios metu būtų įsigytos viešosios paslaugos Lazdynų daugiafunkciame sveikatinimo centre.

Atnaujinta: 2022 11 03