BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VOKIETIJOS ĮMONĖ GALĖS ĮSIGYTI ALIUMINIO GAMINIŲ IR DETALIŲ GAMINTOJAS

Konkurencijos taryba leido Vokietijos įmonei „Laumann Beteiligungs“ įsigyti 100 proc. Lenkijos bendrovės „Ponzio Polska“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją – perimti „Alufest“ vienvaldę kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2023 m. vasario 3 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Vienintelė bendrovės „Laumann Beteiligungs“, kuri priklauso Vokietijos įmonių grupei „Laumann“, akcininkė yra įmonė „Laumann Stiftung & Co.“

Grupė „Laumann“ Lietuvoje veikia per savo antrinę įmonę – Lietuvos ir Vokietijos bendrovę „GEALAN BALTIC“, taip pat per kitas tiek Vokietijos, tiek Lenkijos įmones „VEKA“, „VEKA Polska“, „VEKA plc“, „VEKA Umwelttechnik“. Grupė Lietuvoje daugiausia gamina ir parduoda polivinilchlorido (PVC) profilius visų tipų langams ir durims (balkonų, įėjimo, stumdomoms ir kt.) bei jų priedus, gauna pajamų parduodama PVC lakštus ir PVC mišinį.

Lenkijos bendrovė „Ponzio Polska“ yra aliuminio gaminių ir detalių gamintoja, daugiausia gaminanti aliuminio profilių sistemas visų tipų langams ir durims, taip pat jų priedus bei aliuminio profilių sistemas fasadams. Tuo pačiu užsiima ir su ja susijusi Vokietijos įmonė „Alufest“, kuri Lietuvoje veiklos nevykdo.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2023 03 02