BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

VYRIAUSYBĖ PRITARĖ ĮSTATYMO PROJEKTUI, NUMATANČIAM NAUJAS KONKURENCIJOS TARYBOS FUNKCIJAS

2024 06 03

Šiandien vykusiame posėdyje Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtam Internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų paslaugų priežiūros įstatymo projektui, pagal kurį Konkurencijos tarybai priskiriamos naujos funkcijos. Projektas skubos tvarka bus teikiamas svarstyti Seimui.

Įstatymo projektu siekiama įgyvendinti 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2019/1150 dėl verslo klientams teikiamų internetinių tarpininkavimo paslaugų sąžiningumo ir skaidrumo didinimo bei paskirti Konkurencijos tarybą priežiūros institucija.

Reglamentas interneto platformų paslaugomis besinaudojančioms bendrovėms garantuoja skaidrias, aiškias ir geriau suprantamas sąlygas – tai turėtų suteikti postūmį mažoms ir vidutinėms įmonėms aktyviau naudotis internetinių platformų teikiamomis galimybėmis ir skatinti konkurenciją. Priėmus įstatymą verslo klientai, siekdami ginti savo pažeistas teises, galės kreiptis ne tik į teismą, bet ir į Konkurencijos tarybą.

Internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų paslaugų priežiūros įstatymo projekte numatyta Konkurencijos tarybai priskirti šias naujas funkcijas: prižiūrėti kaip internetinių tarpininkavimo paslaugų ir interneto paieškos sistemų teikėjai laikosi reglamento reikalavimų; nagrinėti skundus dėl reglamento pažeidimo ir taikyti sankcijas; bendradarbiauti su kitų ES valstybių narių priežiūros institucijomis, teikti joms pagalbą atliekant tarpvalstybinio pobūdžio tyrimus ir keistis informacija, teikti informaciją Europos Komisijai apie atliktus ar atliekamus tyrimus dėl reglamento pažeidimų; konsultuoti ūkio subjektus įstatymu priskirtos kompetencijos klausimais. 

Atnaujinta: 2024 06 03