Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Privatumo politika

VYRIAUSYBĖ PRITARĖ KONKURENCIJOS ĮSTATYMO PATAISOMS

2007 10 02

Vyriausybė posėdyje pritarė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 1, 3, 4, 10, 13, 14, 19, 20, 23, 24, 26, 30, 31, 40, 41, 42, 43, 44 straipsnių ir priedo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui ir jį teiks Seimui.

Konkurencijos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas parengtas siekiant efektyviau tirti Konkurencijos įstatymo ir Europos Sąjungos konkurencijos taisyklių, kurių laikymosi priežiūra yra pavesta Konkurencijos tarybai, pažeidimus bei sudaryti teisines prielaidas veiksmingesnei sąžiningos konkurencijos apsaugai.

Pagrindiniai šiame įstatymo projekte siūlomi pakeitimai įtvirtintų galimybę Konkurencijos tarybai priimti konfidencialius nutarimus, kurie užtikrintų efektyvesnį įrodymų surinkimo procesą bei praplėstų Konkurencijos tarybos įgaliotų pareigūnų teises.

Įstatymo projekte siūloma detaliau sureglamentuoti galimybę ūkio subjektams patiems pasiūlyti įsipareigojimus, kuriuos patvirtinus Konkurencijos tarybai, tyrimas būtų nutraukiamas. Pavyzdžiui, ūkio subjektai galėtų įsipareigoti atlikti veiksmus, šalinančius įtariamą pažeidimą, o šiuo metu įstatymas tokios galimybės nenumato.

Įstatymo projekte numatyta galimybė už pavojingiausius Konkurencijos įstatymo pažeidimus ūkio subjektams skirti tokias sankcijas, kaip parduoti įmonę ar jos dalį, turtą ar atitinkamą jo dalį ir kt. Be to, siūloma įtvirtinti baigtinį atsakomybę už Konkurencijos įstatymo pažeidimus lengvinančių aplinkybių sąrašą.

Taip pat tikslinamos kai kurios Konkurencijos įstatymo nuostatos, sukeliančios neaiškumų praktikoje.

Atstovė viešiesiems ryšiams