Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


TEISMAS PATVIRTINO, JOG KONKURENCIJOS TARYBA PAGRĮSTAI PASKYRĖ BAUDĄ UAB „PLUNGĖS DUONA“ UŽ INFORMACIJOS NEPATEIKIMĄ

2012 11 30

2012 m. lapkričio 27 d. neskundžiama nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT, Teismas) pripažino, kad Konkurencijos taryba 2012 m. vasario 23 d. nutarimu pagrįstai skyrė baudą UAB „Plungės duona“ už privalomų reikalavimų pateikti tyrimui reikalingą informaciją nevykdymą.

UAB „Plungės duona“ buvo bausta už tai, kad Konkurencijos tarybos atliekamo tyrimo dėl galimo Konkurencijos įstatymo pažeidimo eigoje buvo prašoma pateikti tyrimui reikalingą informaciją, tačiau ją pateikė ne nustatytais terminais, o tik pradėjus tyrimą dėl nurodymų nevykdymo šios įmonės atžvilgiu.

Teismas nurodė, kad informacijos nepateikimas kenkia Konkurencijos tarybos atliekamam tyrimui, todėl bendrovei pagrįstai taikyta sankcija. LVAT vertinimu, už tokį pažeidimą, nenustačius jokių atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių, yra teisinga skirti baudą, kurios dydis būtų lygus galimos skirti sankcijos vidurkiui, t. y. 0,5 proc. bendrųjų metinių pajamų praėjusiais ūkiniais metais. Atsižvelgęs į tai, Teismas savo nutartimi sumažino Konkurencijos tarybos UAB „Plungės duona“ skirtą baudą nuo 86 400 Lt iki 72 000 Lt.

Primename, kad Konkurencijos tarybos veikloje tai buvo pirmas atvejis, kai bendrovei paskirta sankcija už tyrimui svarbios informacijos nepateikimą. Atliekamų tyrimų operatyvumas ir efektyvumas, o tuo pačiu ir nauda varotojams labai priklauso nuo to, ar įmonės tinkamai bendradarbiauja su Konkurencijos taryba ir vykdo jos pareigūnų nurodymus pateikti atitinkamą informaciją. Atsižvelgdama į tai, Konkurencijos taryba ir ateityje griežtai vertins tokius informacijos nepateikimo atvejus.

Pastabos

(1) Konkurencijos įstatymas numato pareigą įmonėms teikti informaciją, reikalingą Konkurencijos tarybos tyrimams atlikti. Konkurencijos tarybos įgaliotų pareigūnų reikalavimai pateiktai reikiamą informaciją ūkio subjektams ir kitiems asmenims yra privalomi.

(2) Už šių reikalavimų nevykdymą įmonėms gali būti skiriama piniginė bauda iki 1 proc. bendrųjų metinių pajamų praėjusiais ūkiniais metais.

 

Komunikacijos skyrius

Atstovė viešiesiems ryšiams