Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

 


APIE NESUMOKĖTAS BAUDAS PRIMENA ANTSTOLIAI

Konkurencijos tarybai dėl pažeidėjams skirtų baudų išieškojimo gana dažnai tenka kreiptis į antstolius. Laiku įvykdyti sankcijas vengia įvairiausio dydžio baudų sulaukę ūkio subjektai.

Bendrovės, Konkurencijos tarybos pripažintos pažeidusios Konkurencijos įstatymą, turi per tris mėnesius sumokėti paskirtas baudas į valstybės biudžetą, vėliau skaičiuojamos palūkanos. Tačiau kai kurios įmonės nevykdo šios Konkurencijos įstatyme numatytos prievolės net ir pasibaigus teismų procesams, todėl institucija nedelsdama kreipiasi į antstolius. Tokiu atveju, be baudos ir palūkanų, bendrovė taip pat turi padengti ir antstolio patirtas vykdymo išlaidas.

Konkurencijos taryba per pirmus septynis šių metų mėnesius dėl priverstinio baudos ir palūkanų išieškojimo į antstolius kreipėsi keturis kartus. Išieškomų sumų dydis – nuo kelių tūkstančių iki keliasdešimt milijonų eurų. Pavyzdžiui, liepos pabaigoje antstolis į valstybės biudžetą išieškojo 2 100 Eur baudą, skirtą UAB LEDEVILA, kuriai taip pat teko padengti beveik 400 Eur antstolio vykdymo išlaidų. Pastaroji įmonė buvo nubausta už viešuosiuose pirkimuose statybos ir įrengimo darbams pirkti sudarytą konkurenciją ribojantį susitarimą. Kitai kartelį sudariusiai įmonei „Vortex Capital“ skirta 12 600 Eur bauda. Kadangi ši bendrovė Konkurencijos tarybos sprendimą apskundė teismui, jai priverstinis baudos išieškojimas sustabdytas.

Pažeidėjų pareigą sumokėti paskirtas baudas per Konkurencijos įstatyme numatytus terminus vertiname principingai. Praėjus šiems terminams, nedelsdami kreipiamės į antstolius nepriklausomai nuo paskirtos sankcijos dydžio.

Elonas Šatas, Konkurencijos tarybos narys

Konkurencijos taryba primena, kad ji inicijuoja vykdomąsias bylas, o priverstinį baudų ir palūkanų išieškojimą vykdo antstoliai. Institucijos praktika rodo, kad baudų išieškojimas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų.

2016 m. pažeidėjai į valstybės biudžetą iš viso sumokėjo 18,7 mln. Eur baudų, iki šių metų rugpjūčio 1 d. – 4,5 mln. Eur.