Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

 

 

Privatumo politika

APIE SAVIVALDYBIŲ VEIKSMUS – ATVIRAI KONKURENCIJOS TARYBOS SVETAINĖJE

Atviri_duomenys.png

Konkurencijos tarybos interneto svetainėje nuo šiol bus galima stebėti, kaip Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybės renkasi komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų teikėjus – vykdo konkurencingą procedūrą (viešąjį pirkimą), sudaro vidaus sandorius su savo įmonėmis ar paveda joms teikti paslaugas, nepaisydamos, ar rinkoje yra kitų žaidėjų, galinčių ir norinčių varžytis dėl paslaugų teikimo.

Šiandien galiojantis Viešųjų pirkimų įstatymas leidžia institucijoms (savivaldybėms, ministerijoms) sudaryti sutartis su savo įmonėmis be viešojo pirkimo, jeigu gyventojams būtinos paslaugos prieinamumo, kokybės ir nepertraukiamumo negali pasiūlyti rinka. Deja, praktika rodo, kad viešojo administravimo subjektai dažnai nepaiso šių reikalavimų ir vidaus sandorius su savo įmonėmis sudaro dėl bet kokių prekių ar paslaugų teikimo. Viena tokių paslaugų – komunalinių atliekų surinkimas ir vežimas.

Konkurencijos tarybos 2015 m. atliktas atliekų sektoriaus rinkos tyrimas parodė, kad tose savivaldybėse, kurios sudaro vidaus sandorius su savo įmonėmis, už komunalines atliekas gyventojai moka nuo 5 iki 100 proc. daugiau. Perkant šias paslaugas viešojo pirkimo būdu valstybė ne tik sutaupytų, bet ir skatintų nesuvaržytą konkurenciją rinkoje.

Konkurencijos taryba tikisi, kad atverti duomenys įneš visuomenei daugiau aiškumo apie savivaldybių vykdomus paslaugų teikėjų pasirinkimo būdus ir leis stebėti situaciją komunalinių atliekų sektoriuje.