BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

APSKRITOJO STALO DISKUSIJA KOSOVE BAIGTAS TECHNINĖS PARAMOS PROJEKTAS

Žymint beveik penkerius metus trukusio Europos Sąjungos (ES) techninės paramos projekto Kosove pabaigą, ES iniciatyva Prištinoje surengta apvaliojo stalo diskusija. Joje dalyvavo už projekto įgyvendinimą atsakingų institucijų atstovai, tarp kurių ir Konkurencijos tarybos ekspertai, projekto naudos gavėjos – Kosovo konkurencijos institucija ir Kosovo valstybės pagalbos priežiūros komisija, ES atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys.

Sausio 25–26 dienomis vykęs renginys buvo skirtas įvertinti pažangą, padarytą Kosovo konkurencijos politikos ir valstybės pagalbos reguliavimo srityje, bei aptarti šių pasiekimų tęstinumą ateityje. Dalyviai aptarė šalies pasiektą pažangą priimant minėtų sričių reglamentus, Konkurencijos tarybos ekspertai akcentavo konkurencijos kultūros sklaidos svarbą. Kosovo atstovai pabrėžė įsipareigojimą ir toliau derinti šalies teisės aktus su ES teise bei užtikrinti veiksmingą jų vykdymą.

Konkurencijos tarybos pirmininkės pavaduotoja Medeina Augustinavičienė teigė, jog projekto metu buvo dalijamasi ES valstybių institucijų darbo patirtimi konkurencijos politikos bei valstybės pagalbos srityse, peržiūrimi Kosovo teisės aktai, rengiami jų pakeitimai, suteikta reikšminga metodinė, praktinė pagalba, bei įvairaus pobūdžio parama mokymuose ir seminaruose ne tik Kosovo konkurencijos bei valstybės pagalbos institucijų ekspertams, bet ir ministerijoms, savivaldybėms, teisėjams. Įgyvendintą projektą galima vertinti kaip tvirtą pagrindą, priartinant Kosovo konkurencijos politikos ir valstybės pagalbos teisinį reglamentavimą prie ES standartų.

Konkurencijos taryba nuo 2019 m. įgyvendinant projektą aktyviai teikė visapusišką pagalbą Kosovo kolegoms tobulinant teisinį reglamentavimą konkurencijos srityje, prisidėjo prie naujų teisės aktų rengimo, vedė išsamius mokymus ir seminarus, siekiant stiprinti Kosovo institucijų darbuotojų gebėjimus bei didinti konkurencijos politikos sklaidą.

2022 m. rugpjūčio 23–26 d. Lietuvoje organizuotas mokomasis vizitas, kurio metu Kosovo konkurencijos institucijos ir Kosovo valstybės pagalbos priežiūros komisijos delegacijos lankėsi Konkurencijos taryboje ir susipažino su institucijos veikla bei darbo praktika. Svečiai taip pat lankėsi kitose Viešųjų pirkimų tarnyboje, Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, Inovacijų agentūroje bei Centrinėje projektų valdymo agentūroje.

ES techninės paramos projektas įgyvendintas kartu su Belgijos bendrove „GOPA PACE” (ankstesnis pavadinimas – „B&S Europe”). Projekto biudžetas – 2,9 mln. Eur, jis finansuotas ES lėšomis.

Atnaujinta: 2024 01 29