BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

BALTIJOS ŠALIŲ IR LENKIJOS KONKURENCIJOS INSTITUCIJOS PARAGINO EBPO IR UNCTAD DIDINTI POLITINĘ RUSIJOS IZOLIACIJĄ

2022 03 03

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos konkurencijos institucijų vadovai kreipėsi į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Konkurencijos komitetą bei Jungtinių Tautų prekybos ir plėtros konferenciją (angl. UNCTAD) ragindami stabdyti Rusijos konkurencijos institucijos ir jos ekspertų dalyvavimą visuose su konkurencijos klausimais susijusiuose minėtų organizacijų renginiuose.

Bendruose Baltijos šalių ir Lenkijos konkurencijos institucijų raštuose akcentuojama, kad visa tarptautinė bendruomenė, įskaitant EBPO ir UNCTAD, turi griežtai pasmerkti Rusijos agresiją, kuri yra akivaizdus tarptautinės teisės ir visų civilizuotų normų pažeidimas ir, reaguodama į karo veiksmus Ukrainoje, įvesti griežčiausias įmanomas sankcijas, įskaitant politinę Rusijos izoliaciją.

Panašų raginimą trys Baltijos šalys vasario 25 d. išsiuntė Tarptautinio konkurencijos tinklo valdymo organams. Baltijos šalių pareiškimą, kuriame akcentuota, kad Rusijos agresija pažeidžia pagrindines konkurencijos politikos saugomas vertybes – piliečių, verslo ir visos visuomenės gerovę ir raginimo izoliuoti Rusiją, vėliau taip pat palaikė Lenkijos, Nyderlandų ir kitų valstybių konkurencijos institucijos.

Atsižvelgęs į šalių kreipimąsi, kovo 2 d. Tarptautinio konkurencijos tinklo valdymo grupės pirmininkas Andreasas Mundtas priėmė sprendimą sustabdyti Rusijos konkurencijos institucijos ir jos ekspertų dalyvavimą visuose renginiuose.

Atnaujinta: 2022 03 03