BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DĖL BAUDOS IAE ORGANIZUOTO AUKCIONO KARTELIO DALYVEI PAKARTOTINAI SPRĘS PIRMOSIOS INSTANCIJOS TEISMAS

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija išnagrinėjo Vokietijos įmonės „Sypra“, dalyvavusios Ignalinos atominės elektrinės (IAE) radioaktyvaus vario metalo laužo pardavimo aukcione ir sudariusios kartelį, apeliacinį skundą ir nusprendė grąžinti bylą Vilniaus apygardos administraciniam teismui (VAAT) iš naujo spręsti klausimą dėl baudos skyrimo.

LVAT paskelbė, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai pripažino, jog pareiškėjos dalyvavimas konkurencijos teisę pažeidžiančiame susitarime buvo įrodytas, tačiau VAAT nepasisakė, ar tinkamai buvo nustatytas bazinis baudos dydis bendrovei „Sypra“.

VAAT 2018 m. buvo patvirtinęs, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė kartelį tarp IAE radioaktyvaus vario metalo laužo pardavimo aukciono dalyvių – bendrovių „Norvesta“ ir „Sypra“ – ir skyrė joms sankcijas. Teismas tuomet atmetė bendrovės „Sypra“ skundą kaip nepagrįstą ir paliko galioti kartelį sudariusioms „Norvestai“ ir „Syprai“ atitinkamai 27 500 Eur ir 27 100 Eur baudas.

Konkurencijos taryba išaiškino kad „Norvesta“ ir „Sypra“ tarpusavyje derino veiksmus ir iš anksto nustatė IAE 2014 m. rugpjūtį vykusio vario metalo laužo pardavimo aukciono laimėtoją. Bendrovių atstovai susitarė, kad „Sypra“ pateiks pradinį kainos pasiūlymą (kiek daugiau nei 1,5 mln. Eur), o „Norvesta“ siūlomos kainos nedidins ir leis aukcioną laimėti „Syprai“. Be to, „Sypra“ padėjo „Norvestai“ įvykdyti vieną iš būtinų formalių dalyvavimo aukcione sąlygų – sudaryti sutartį su radioaktyvių atliekų perdirbimo įmone.

Įmonėms sudarius kartelį, IAE neteko galimybės gauti geriausią, t. y. didžiausios kainos pasiūlymą, ir taip užtikrinti, kad valstybės turtas būtų valdomas racionaliai.

Atnaujinta: 2020 05 20