BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DĖL BAUDOS KARTELIO DALYVEI DYDŽIO DAR KARTĄ SPRĘS VAAT

2021 04 29

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) grąžino pirmosios instancijos teismui iš naujo nagrinėti bylą dėl bendrovei „Biržų ranga“ Konkurencijos tarybos skirtos baudos dydžio, teisėtumo ir pagrįstumo.

LVAT konstatavo, kad Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sudėtis neatitiko Administracinių bylų teisenos įstatymo reikalavimų, nes 2019 m. lapkričio 15 d. bylą nagrinėjo vienas teisėjas, o ne trijų teisėjų kolegija, todėl byla grąžinta VAAT dar kartą spręsti klausimą, ar pagrįstai bendrovei „Biržų ranga“ Konkurencijos taryba nustatė 368 900 Eur baudą už kartelinį susitarimą.

Konkurencijos taryba 2019 m. birželį paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 m. organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti. Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

2020 m. lapkritį LVAT atmetė bendrovės „Panevėžio melioracija“ apeliacinį skundą ir nesumažino Konkurencijos tarybos skirtos 209 800 Eur baudos. Po to, kai LVAT 2021 m. balandį pritarė pirmosios instancijos teismo sprendimui panaikinti Konkurencijos tarybos nutarimo dalį dėl solidariai skirtos 399 200 Eur baudos bendrovėms „Jadrana“ ir „Pasvalio melioracija“, institucija iš naujo spręs klausimą dėl individualios atsakomybės skyrimo minėtoms įmonėms.

Atnaujinta: 2021 04 29