BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

DUOTAS LEIDIMAS VYKDYTI SANDORĮ PAŠARŲ GAMYBOS SEKTORIUJE

„Agrokoncernas“ galės įsigyti „Kretingos grūdų“ pašarų gamybos cechą bei kitą nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, susijusį su pašarų gamybos veikla. Leidimą šiam sandoriui davė Konkurencijos taryba.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti minėtą koncentraciją gautas 2024 m. birželio 10 d. „Agrokoncernas“ ketina įsigyti „Kretingos grūdų“ pašarų gamybos cechą bei kitą turtą, kuris yra būtinas vykdyti pašarų gamybos veiklą, t. y. geležinkelio bėgius, inžinierinius tinklus, įrenginius, reikalingus pašarams ar žaliavoms krauti, surinkti, sverti, taip pat – laboratorinę įrangą tyrimams atlikti, biuro įrangą ir pan. Nei kitas „Kretingos grūdų“ turtas, nei akcijos nėra perimamos, todėl po koncentracijos minėta bendrovė tęs savo veiklą kaip savarankiška įmonė.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Agrokoncernas“ ir su juo susijusios įmonės vykdo didmeninę ir mažmeninę prekybą azoto, fosforo, kalio bei kitomis trąšomis, pesticidais, sėklomis, žemės ūkio technika, užsiima augalininkyste, sėklininkyste bei gyvulininkyste (pienininkyste), taip pat teikia grūdų elevatorių, krovos, logistikos, konsultavimo ir kitas paslaugas.

Viena iš pagrindinių „Kretingos grūdų“ verslo krypčių – premiksų, kombinuotųjų pašarų, baltyminių vitamininių mineralinių papildų gamyba bei prekyba. Ši bendrovė taip pat teikia muitinės sandėlio paslaugas, o su ja susijusios įmonės užsiima kiaulininkyste, paukštininkyste, atlieka įvairius grūdinių kultūrų, pašarų, nuotekų, teršalų tyrimus, teikia darbuotojų saugos ir sveikatos, priešgaisrinės saugos, civilinės saugos, aplinkos apsaugos paslaugas.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

Atnaujinta: 2024 07 09