BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EBPO STABDO RUSIJOS IR BALTARUSIJOS ATSTOVŲ DALYVAVIMĄ ORGANIZACIJOS VEIKLOJE

2022 03 09

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pranešė nuo kovo 8 d. stabdanti Rusijos ir Baltarusijos dalyvavimą organizacijos veikloje, įskaitant EBPO Konkurencijos komiteto ir darbo grupių susitikimus.

EBPO taryba ir generalinis sekretorius pasmerkė Rusijos invaziją į suverenios Ukrainos teritoriją kaip akivaizdų tarptautinės teisės pažeidimą keliant rimtą grėsmę taisyklėmis pagrįstai tarptautinei tvarkai.

Kovo 3 d. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos konkurencijos institucijų vadovai kreipėsi į EBPO Konkurencijos komitetą bei Jungtinių Tautų prekybos ir plėtros konferenciją (angl. UNCTAD) ragindami stabdyti Rusijos dalyvavimą visuose su konkurencijos klausimais susijusiuose minėtų organizacijų renginiuose. Raštuose akcentuota, kad visa tarptautinė bendruomenė, įskaitant EBPO ir UNCTAD, turi griežtai pasmerkti Rusijos agresiją, kuri yra akivaizdus tarptautinės teisės ir visų civilizuotų normų pažeidimas.

Panašų raginimą trys Baltijos šalys vasario 25 d. išsiuntė Tarptautinio konkurencijos tinklo valdymo organams. Baltijos šalių pareiškimą, kuriame pabrėžta, kad Rusijos agresija pažeidžia pagrindines konkurencijos politikos saugomas vertybes – piliečių, verslo ir visos visuomenės gerovę – ir raginta izoliuoti Rusiją, vėliau taip pat palaikė Lenkijos, Nyderlandų ir kitų valstybių konkurencijos institucijos.

Atsižvelgęs į šalių kreipimąsi, kovo 2 d. Tarptautinio konkurencijos tinklo valdymo grupės pirmininkas Andreasas Mundtas priėmė sprendimą sustabdyti Rusijos atstovų dalyvavimą visuose renginiuose.

Atnaujinta: 2022 03 09