BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

ELEKTRONINĖJE ERDVĖJE PREKIAUJANČIOS ĮMONĖS KVIEČIAMOS DALYVAUTI KONKURENCIJOS TARYBOS APKLAUSOJE

2022 04 22

Konkurencijos taryba, vykdanti elektroninių prekyviečių veiklos stebėseną, kviečia šių prekyviečių prekiautojus dalyvauti apklausoje ir atsakyti į keletą klausimų.

Elektroninių prekyviečių prekiautojai raginami iki 2022 m. gegužės 5 d. atsakyti į klausimus ir pasidalinti įžvalgomis apie konkurencinę aplinką bei vykstančius pokyčius.

Apklausą galima rasti paspaudus nuorodą https://forms.office.com/r/VPV69kAWMp.

Atsakyti į klausimus užtruks apie 15–20 min.

Institucija tikisi, kad verslo atstovų atsakymai padės geriau suprasti el. prekyviečių veikimo principus, šio prekybos kanalo svarbą, prieinamumą, algoritmų paplitimą bei identifikuoti galimus konkurencijos ribojimus ir problemas ar kitus veiksmingą konkurenciją šiame sektoriuje varžančius veiksnius, jeigu jų esama.

Elektroninių prekyviečių prekiautojai apklausoje gali dalyvauti ir anonimiškai, nenurodydami savo atstovaujamos įmonės pavadinimo. Vis dėlto respondentai raginami palikti savo kontaktinius duomenis, jeigu institucijos ekspertams kiltų papildomų klausimų ar neaiškumų nagrinėjant pateiktus atsakymus.

Kartu su Konkurencijos taryba elektroninių prekyviečių stebėseną kaimyninėje šalyje vykdo ir Latvijos konkurencijos institucija. Apklausus šio sektoriaus dalyvius tikimasi išsiaiškinti, ar verslas susiduria su galimais konkurencijos ribojimais elektroninėse prekyvietėse bei kokios problemos galėtų būti aktualios abiejose Baltijos valstybėse veikiančioms įmonėms.

Surinkusios reikiamą informaciją ir nustačiusios galimas problemas, Lietuvos ir Latvijos konkurencijos institucijos paskelbs stebėsenos išvadas ir spręs dėl konkrečių prevencijos priemonių reikalingumo ar imsis kitų aktyvių veiksmų siekdamos užtikrinti veiksmingą konkurenciją e. prekyviečių sektoriuje.

Konkurencijos taryba taip pat prašo visų suinteresuotų šalių, turinčių pastebėjimų ir įžvalgų apie Lietuvoje veikiančių e. prekyviečių veiklą ir jose galimai kylančias konkurencijos problemas, pateikti informaciją e. paštu prekyvietes@kt.gov.lt.

E. prekyba yra vienas iš prioritetinių 2022 m. Konkurencijos tarybos veiklos sektorių, kur institucija ketina imtis aktyvių tiek tyrimo, tiek prevencijos veiksmų.

Atnaujinta: 2022 04 22