BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.

Duomenų apsaugos politika Slapukų naudojimo taisyklės

EUROPOS KOMISIJA KVIEČIA ĮVERTINTI TAISYKLES, SUSIJUSIAS SU TIEKĖJŲ IR PLATINTOJŲ SUSITARIMAIS

Konkurencijos taryba ragina verslo, vartotojų, akademinės bendruomenės atstovus pateikti savo nuomonę ir pastabas dėl Europos Komisijos (EK) paskelbtų Europos Sąjungos konkurencijos taisyklių, susijusių su tiekėjų ir platintojų tarpusavio (vertikaliaisiais) susitarimais.

Prašomo įvertinti Vertikaliųjų susitarimų bendrosios išimties reglamento (VSBIR) tikslas – nustatyti draudžiamų įmonių susitarimų, kuriais ribojama konkurencija, išimtį tiems vertikaliesiems susitarimams, kurie pakankamai pagrįstai gali būti laikomi naudingais, t. y. padedančiais tobulinti prekių gamybą, paskirstymą arba skatinančiais techninę ar ekonominę pažangą, kartu sudarant sąlygas vartotojams sąžiningai dalytis gaunama nauda.

VSBIR vertinimas inicijuotas siekiant surinkti duomenų, suinteresuotųjų subjektų atsiliepimų apie patį reglamentą ir jį paaiškinančių Vertikaliųjų apribojimų gairių veikimą. Į vertinimo sritį nepatenka VSBIR taikymas motorinių transporto priemonių sektoriui – šis klausimas bus nagrinėjimas atliekant būsimą Motorinių transporto priemonių bendrosios išimties reglamento vertinimą.

Remdamasi gautomis nuomonėmis EK nuspręs, ar šie dokumentai nebereikalingi, ar jų galiojimą reikėtų pratęsti ar juos peržiūrėti.

Siekiama, kad savo poziciją dėl reglamento pateiktų:

  • įmonės, vykdančios veiklą ES, įskaitant (tačiau neapsiribojant) prekių tiekėjus ir paslaugų teikėjus, paslaugų prekių ir paslaugų platintojus / mažmenininkus, e. prekybos platformas/ tarpininkus;
  • teisinių paslaugų bendrovės, konsultuojančios tas įmones susijusiais konkurencijos klausimais;
  • verslo asociacijos;
  • vartotojų organizacijos;
  • akademikai, kurie specializuojasi ES konkurencijos teisės ir ypač vertikaliųjų apribojimų srityje.

Suinteresuotieji asmenys gali pateikti nuomonę iki šių metų gegužės 27 d. užpildydami internetinį klausimyną. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Atnaujinta: 2019 02 06